Allegro sprawdza, czy kupujący nie mają problemów z listami InPostu

zastępca redaktora naczelnego Bankier.pl

InPost od sierpnia ograniczył swoją działalność listową jedynie do przesyłek e-commerce. Do redakcji Bankier.pl napływają sygnały, że jakość usług listowych InPostu od tego czasu wyraźnie się pogorszyła. Tymczasem Allegro wysłało do swoich użytkowników ankietę, w której bada, czy klienci serwisu nie mają problemów z usługą Allegro Polecony InPost.

Jednym z najtańszych sposobów  wysyłki towarów zakupionych na Allegro jest dostawa za pomocą usługi Allegro Polecony InPost. Cena przesyłki ustalona na poziomie 3,94 zł brutto, obiecująca dostawę towaru w ciągu trzech dni oraz darmowy zwrot towaru w razie rezygnacji z zakupu, bije na głowę ceny innych podobnych przesyłek oferowanych przez sprzedawców na Allegro. W ankiecie, o której wypełnienie prosi swoich użytkowników największa internetowa platforma sprzedażowa w Polsce, znajdują się m.in. pytania o zadowolenie klientów portalu z usługi Allegro Polecony InPost, o problemy, z jakim stykali się użytkownicy Allegro z tymi przesyłkami, a jedno z pytań dotyczy wprost wyboru operatora pocztowego. Alternatywą dla usług InPostu mogłaby być usługa Poczty Polskiej.

Ankieta serwisu Allegro dot. Allegro Polecony InPost
Ankieta serwisu Allegro dot. Allegro Polecony InPost (Bankier.pl)

„Celem ankiet, które przeprowadzamy z naszymi klientami, jest chęć poznania ich opinii w odniesieniu do usług dostępnych w Allegro. Badania usług InPost wynikają z naszych ustaleń partnerskich i odbywały się już wcześniej, np. w pierwszej połowie 2016 roku badaliśmy satysfakcję z usługi Kurier Allegro InPost” – poinformował nas Paweł Klimiuk, dyrektor komunikacji korporacyjnej w Grupie Allegro. „Wyniki obecnie prowadzonego badania będziemy analizować w ciągu najbliższych kilku dni” – dodaje Klimiuk. Jak się dowiedzieliśmy, wyniki badania nie zostaną upublicznione.

Tym samym Grupa Allegro nie potwierdziła, żeby ankieta miała coś wspólnego z informacjami o problemach z przesyłkami poleconymi InPostu, jakie coraz częściej zaczęły pojawiać się na internetowych forach, profilu facebookowym InPostu, a także jakie zaczęły spływać do redakcji Bankier.pl. Czasowa koincydencja wydaje się jednak wskazywać, że taki związek może istnieć.

InPost poinformował pod koniec lipca, że od 1 sierpnia kończy działalność w zakresie obsługi tradycyjnych przesyłek listowych. To jeden z elementów planu ratunkowego spółki. Mniej więcej od tego czasu do redakcji Bankier.pl spływają sygnały o problemach z przesyłkami Allegro Polecony InPost, jakie spotykają kupujących na Allegro.

„Pod koniec lipca kupiłem na Allegro dwa przedmioty, w obu przypadkach zamówiłem przesyłkę poleconym InPostu. Niestety, jestem bardzo zawiedziony. Jedna z przesyłek doszła, ale o tym, że czeka na mnie w punkcie odbioru dowiedziałem się dopiero dzięki uprzejmości obsługi tego punktu, która skontaktowała się ze mną. Druga przesyłka została odesłana do nadawcy bez awizowania, i to już po dwóch dniach, a nie siedmiu, jak przewiduje regulamin InPostu” – opowiada o swoich doświadczeniach z przesyłkami poleconymi InPostu Krzysztof.

Inną "przygodę" opowiedział nam Marcin, który w tym samym okresie także zamawiał przedmioty na Allegro, korzystając z dostawy Allegro Polecony InPost. „Dotychczas byłem bardzo zadowolony z tej usługi. Stosunek szybkości dostawcy do ceny był rewelacyjny. Przesyłki docierały bardzo szybko, obsługa była bardzo sprawna. Jednak w lipcu coś się zepsuło. Dwie przesyłki dotarły do mnie po 6 dniach roboczych od ich nadania, gdy tymczasem wcześniej standardem były 2-3 dni robocze. W sprawie kolejnych dwóch przedmiotów kupionych na Allegro dostałem tylko SMS-a, że mam je odebrać w punkcie odbioru. Listonosz w ogóle nie dotarł. Wyraziłem swoje oburzenie. W efekcie listonosz zjawił się z jedną przesyłek, nie chciał pokwitowania odbioru i powiedział, że kolejne przesyłki będzie trzeba odbierać w punkcie odbioru. Tymczasem przecież InPost zapowiadał, że przesyłki e-commerce, zatem także te z Allegro, będą obsługiwane normalnie” – opowiada Marcin.

Poprosiliśmy Wojciecha Kądziołkę, rzecznika prasowego Integer.pl, o sprawdzenie tych „przygód”. Chociaż kontaktowaliśmy się w tej sprawie w sierpniu, do dziś nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Niestety, problemy opisane powyżej nie są wyjątkiem. Na facebookowym profilu InPostu skargi i problemy odbiorców przesyłek InPost to chleb powszedni. Ich liczba wyraźnie zwiększyła się od marca tego roku, kiedy to InPost przestał obsługiwać przesyłki sądowe i był zmuszony do ograniczenia działalności listowej.

Jedno z pytań w ankiecie serwisu Allegro dot. Allegro Polecony InPost
Jedno z pytań w ankiecie serwisu Allegro dot. Allegro Polecony InPost (Bankier.pl)

Chcieliśmy dowiedzieć się, jaka jest skala reklamacji usługi Allegro Polecony InPost, jednak Allegro nie posiada takich danych. „Reklamacje związane z przesyłkami spływają bezpośrednio do partnerów logistycznych, w tym do InPostu, a także do sprzedających. Allegro ich nie rozpatruje i nie jest ich stroną. Dlatego nie możemy mówić o liczbie reklamacji - nie znamy jej w odniesieniu do poszczególnych typów przesyłek i ich operatorów” – tłumaczy nam Paweł Klimiuk z Allegro.

Jak wynika z danych Allegro, polecony InPostu, mimo swej atrakcyjnej ceny i opcji darmowego zwrotu, nie bije swoją popularnością usług Poczty Polskiej. „W sierpniu przesyłki listowe Poczty wybrało 1,8 mln klientów Allegro, przy czym polecony ekonomiczny - najbardziej korespondujący z Allegro Poleconym InPost - ok 970 tysięcy. Z usług InPostu skorzystało około 550 tysięcy klientów” – poinformował Bankier.pl Paweł Klimiuk. ”Trzeba jeszcze pamiętać, ze część sprzedających ma swoje indywidualne umowy z InPost, ale tych danych nie doliczyliśmy do powyższej statystyki” – dodaje Klimiuk. Udział przesyłek listowych InPostu w ogólnej liczbie przesyłek listowych na Allegro wyniósł zatem w sierpniu ok. 23%. Jeśliby jednak ograniczyć porównanie Allegro Polecony InPost tylko do poleconych ekonomicznych Poczty Polskiej, przesyłki InPostu osiągają udział na poziomie 36%.

Czy Allegro zdecyduje się na zmianę operatora pocztowego, jeśli wyniki prowadzonego badania wskazywałyby, że klienci nie są zadowoleni z poziomu usługi Allegro Polecony InPost? Allegro nie chciało odpowiedzieć nam na to pytanie. „Jest możliwe, że w przyszłości udostępnimy kupującym kolejne formy dostaw, wspólnie z innymi niż obecnie partnerami, o ile będzie to oczywiście dla nich - kupujących – korzystne” – wskazał Klimiuk.

Marcin Dziadkowiak

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~filuś

InPost? Porażka! Kiedyś zamówiłem adsy w środę wysłane, a w poniedziałek doszły?! A miało być 1 dzień, a maksymalnie 2. Co gorsza, oni muszą zatrudniać tam Carreya, nigdy tak zmasaknego opakowania nie widziałem!!! Dobrze, że kupowałem tylko buty. W życiu nic nie zamówię przez inPosta. Wystarczy zobaczyć kogo tam zatrudniają. Wożą bidule paczki w prywatnych autach. A w Chełmie pod Tesco padł ich automat i z auta wydaje chłopina przesyłki. I wszystko tam się kotłuje jak w pralce. Chcecie zniszczoną paczkę i z poślizgiem w czasie to wybierzcie inPost. Ja wolę kuriera DPD, a nawet na Pocztex się nie zawiodłem.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~Fred

Nie rozumiem dlaczego listów nie można by zostawiać w paczkomatach/listomatach/ zamiast łazić gdzieś po skokach stefczyka żeby zostawić przesyłkę. Niech skupiają się rozwijaniu sieci paczkomatów/listomatów, aby był w każdej pipidówie a ludzie będą z nich korzystać bo nie będą chcieli stać w kolejce na poczcie gdzie babcia płaci za rachunki i 20 osób czeka jak wazony w kolejce.....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 5 ~edzio

Z paczkomatów często odbieram paczki już po kilkunastu godzinach od wysłania zamówienia. Jeszcze nigdy nie nawalili.

! Odpowiedz
0 5 ~WrażeDraże

Kiedy InPost miał dobrą jakość usług?
Ile to razy rachunki, wezwania sąsiadów itp. znajdywało się w niewłaściwych skrzynkach lub wcale? Ta firma to tragedia usługowa od samego początku. Jeszcze Paczkomaty jako tako ciągną w górę wizerunek tej nędznej firmy.

! Odpowiedz
3 2 ~wee

inost raie integera to bankruy4nie orownujcie z oczta to tak jakby ale orownuwac z biedronka

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 4 ~L-wp

W regulaminie przesyłek e-commerce InPost termin 3 dni jest terminem szacowanym, gwarantowany to 14 dni, ludzie czytajcie regulaminy i wtedy wybierajcie jaką firmą chcecie otrzymać towar.

! Odpowiedz
0 5 ~bielszczanin

potwierdzam problem, niedawno w Bielsku-Białej list do mnie czekał kilka dni w tamtejszym oddziale tak że w końcu musiałem pofatygować się osobiście do oddziału by go odebrać

! Odpowiedz
0 7 ~MF

Niech dadzą spokój z listami poleconymi z Inpostu. Mieszkam na wsi i czas doręczenia wynosi 3 tygodnie a nie 3 dni! Za pierwszym razem byłem zdziwiony jak go wreszcie gościu przywiózł. Zresztą też miał dziwną minę, jak sprawdził, że był wysłany równe 3 tygodnie wcześniej. Za drugim razem list szedł ponad 2 tygodnie, ale już byłem przygotowany na to. Chciałem tanią przesyłkę a na czasie mi nie zależało.
Za to z paczkomatów jestem zadowolony w 100%. Przesyłki są prawie zawsze na drugi dzień do odbioru (z wyjątkiem okresów przedświątecznych ale to zrozumiałe, bo ilość miejsc jest ograniczona).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 8 ~ada

inpost porażka i syf

! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 7 ~Dżyszla

To i ja mogę powiedzieć coś o swojej - 13 dni roboczych czekanie na możliwość odebrania w ciągu 3 dni w jakimś losowym punkcie w mieście pracującym w godzinach 9:00-17:00... niech się wypchają z tymi listami. Pieszo już bym 5 razy zdążył to zanieść od drzwi do drzwi w obie strony.

! Odpowiedz
1 6 ~dociekliwy

Allegro to zlodzieje powinni w ogole zniknąć z rynku.... Zobaczcie na prowizje jakie kradną:

http://faq.allegro.pl/szukaj/prowizje/25507/jak-jest-obliczana-prowizja-od-sprzedazy

Ebay jest dużo tanszy i skuteczniejszy:

http://pages.ebay.pl/help/sell/fees.html#bin

Porownajcie sobie 2 takie same produkty na allegro i ebayu... cena na ebayu nizsza bo prowizja nizsza...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 ~edward

Taniej niż na allegro można znaleźć niemal każdy produkt w sklepach internetowych. Ja często znajduję aukcje na allegro, szukam sklepu internetowego tego sprzedawcy (1/3 posiada) i przeważnie ten sam przedmiot jest o kilka proc. tańszy.
Można powiedzieć, że nie warto szukać, ale ostatnio kupowałem impregnat do drewna (prowadzę firmę remontowo-budowlaną), puszka na allegro 107, w sklepie internetowym 100. Potrzebowałem 80 szt., a więc w kilka minut oszczędziłem 560zł na produkcie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 3 ~flc

Czy ktoś zmusza Cię do korzystania z allegro? Poszukaj sobie innego portalu i nie narzekaj.

! Odpowiedz
0 1 ~bynio88

Tansszy do czasu, sprobuj sprzedac stamtad cos w Niemczech albo Francji. Monopol z 10% prowizja i tyle.

! Odpowiedz
3 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 ~objawienie odpowiada ~bynio88

A allegro ile bierze? Albo prowizja duża i ogromne koszty wystawiania-np. 1,5zł za wystawienie jednej rzeczy, której w ogóle nie sprzedasz. Albo opcja firmowa. Zakladasz sklep -9,90zł co miesiąc, tanie wystawianie, ale też kosztuje, prowizja 8%, to jest minimum 10% kosztów, do tego jak nie zapłacisz co miesiac 2*15-25zł za promocję, reklame, to twoich tysięcy rzeczy nikt nie zobaczy, więc już masz wyższe koszty :P A i tak nie zarobisz, bo nie kupują u ciebie, bo oszusci o 20 zł sprzedają podróbki ;p

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 3 ~niepelnosprawny_org

długo idą te przesyłki, ale nie zdarzyło mi sie mieć problemów, czy braku doręczenia

! Odpowiedz
0 4 ~CS

Allegro powinno zacząć od sprawdzania czy, sprzedajacy wysyła przesyłke w deklarowanym czasie. A nie gdy kupujący wybiera przesyłke kurierska ktora dojdzie w 24h zeby sprzedajacy wsłał paczke po tygodniu. Ponaddto należało by wprowadzić system: paczka nie "dojdzie nie dostajesz pieniedzy" tak jak na aliexpres, prosta metoda o dbanie o klienta, bo obecny program ochrony kupujacych to jest poprostu kpina.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~gruber

A ja nie mialem problemow. Ale mieszkam w centrum duzego miasta, moze dlatego. Od kiedy eBay kasuje prowizje 10% od ceny koncowej, przestalem narzekac na Allegro, jest drogo ale i tak najtaniej...

! Odpowiedz
0 0 ~pytajacy

http://pages.ebay.pl/help/sell/fees.html

Gdzie te 10 % ? prowizji? Chyba mowa o Allegro , które kradnie 8% prowizji

! Odpowiedz
1 1 ~flc odpowiada ~pytajacy

Dlaczego piszesz "kradnie"? Czy ktoś zmusza Ciebie do korzystać z tego portalu?

! Odpowiedz
0 0 ~bynio88 odpowiada ~pytajacy

A na zagranicznym sprawdzales? Bo na polskim to nikt nie sprzedaje ani nie kupuje.

! Odpowiedz
4 3 ~MonterKabli

W wskacje kabel kupiilem i lezal w InPost min 3 dni wiec przesylka dotarla po 5 dniach.
Mendy z InPost wisza mi w takim razie kase za dwa dni opoznienia.

! Odpowiedz
1 2 ~burza

Dwie podobne na rynku firmy jeśli chodzi o jakość oferowanych usług.

! Odpowiedz
3 5 ~WQWQ

in post polecony- przesyłka przyszła po 2 tygodniach!! z Allegro!!! przyniósł jakiś brudny obdartus-JO JECH W ZASTYMPSTWIE, INO TO ROZNOSZA NIC SIE MIE NIE PYTEJ!

! Odpowiedz
2 6 ~bankowiec

A ja na InPost nie narzekam, korzystam z paczkomatów, fakt są droższe, ale mam pewność, że zawsze otrzymam przesyłkę. No i tyle.

! Odpowiedz
3 9 ~asa

Tylko nie poczta polska...polecony idzie 5-8 dni...Listonosz potrafi 3 dni przetrzymac list w teczce bo nie chce mu sie chodzic a potem 3 na raz przynosi...Przypadek? na pewno nie!

! Odpowiedz
0 1 ~jou

mi raz odesłali, raz cudem odebrałem (wrzesień) zero awizo, zero doręczyciela-dorze ze mail dochodza-reklamacje odrzucaja z góry
Pracownik mówi przy odbiorze ze za tydzień odchodzi ii dzie do sadu z inpost bo nie płaca, a przesyłki przejął expres inpost - kurierskie dostarczają a polecone maja gdzies: wpisuja od razu jako nieodebrane i dymaj 4 km-gnoje śmierdzące.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 9 ~lobotomek

Wybór pomiędzy dżumą a cholerą. Przecież lansowanie PP to jakaś przesada. Z drugiej strony dziwne rzeczy się dzieją z InPostem. Sprzedający wybrał tę opcję, chociaż ona nie była wybrana przez kupującego. Wysyłka opóźniona i wycieczka na drugi koniec miasta. Zupoełnie nie wiem, kto i po co to wybrał. Nic nie działa. Dwie firmy do konkurencji to trochę mało. Jest nisza.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 6 ~Standard_Allegro

Oj patologia systemu ocen wystawianych sprzedawcy, ocen za "szybkość dostawy", ocen za widzimisię klienta jest dużo większa. Opłat za promowanie uzależnione od tzw. Standardu Allegro, sklep własny Allegro. Serwis Allegro robi co chce ze sprzedawcami, a klientów i tak ma w 4 literach...

! Odpowiedz
1 6 ~strajk_w_Poczcie

Trzeba napotkanym listonoszom poczty powiedzieć, żeby zorganizowali strajk. Jak da się przekonać ludzi to jeszcze w grudniu może wystartować akcja strajkowa. Dość wyzysku.

! Odpowiedz
1 4 ~kaja

kto korzysta z tego dziadowstwa !!!!!!!!! ZOBACZYCIE CO BĘDZIE W ŚWIĘTA

! Odpowiedz
4 5 ~mm

inpost nieporozumienie NIE POLECAM

! Odpowiedz
2 3 ~cos

przesyłka zagineła

! Odpowiedz
7 9 ~Tobiasz

A Poczta Polska tylko trolluje. Tutaj też.

! Odpowiedz
1 9 ~msz

szkoda inpostu bo pomysl ze skrzynkami super
ten polecony wszystko zepsuł sam się nagiołem
do tego doszła wredna pani wydająca przesyłki ale może to przypadek
...cud że doszło
...szkoda, że to nie był inchalator ratujący życie ...bo były by ofiary i inna gadka

! Odpowiedz
3 2 ~Obywatel

Człowieku, kto kupuje inhalator na allegro?! Takie rzeczy to tylko w w aptece... Porażka...

! Odpowiedz
5 7 ~ja

ja także miałem zamówienie polecony inPost. tragedia. Zero avizo, zero informacji, po prostu zero i w dodatku wyprawa po przesyłkę na druki kraniec miasta. Zero jakiejkolwiek odpowiedzialności za przesyłki z ich strony. Jedna rada, nigdy nie brać tej przesyłki.... sami pdną...

! Odpowiedz
6 4 ~ererer

inpost jest dobry do przesyłki towarów o wartości mniejszej od kosztu listu :D

! Odpowiedz
9 7 ~jsw

inpost to zawsze było nieporozumienie. listy w monopolu lub w skoku jakieś jaja

! Odpowiedz
2 6 ~ktyukhd

albo odbiór w sklepie rybnym, pomiędzy śledziem a flądrą.

! Odpowiedz
16 18 ~ja

Jak można korzystać z poczty polskiej. Mobbing i wyzysk są na porządku dziennym. Pensje są nas niskim poziomie, oprócz prezesa , zarządu i dyrektorów. Trzeba przekonać listonoszy do strajku ogólnopolskiego. Już taki mały strajk się odbył: http://czestochowa.naszemiasto.pl/artykul/protest-listonoszy-w-czestochowie-domagaja- sie-podwyzek-i,3678954,artgal,t,id,tm.html . Dlatego trzeba wybierać porządne firmy kurierskie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 4 ~Jarek

Ale afera! Dziennikarze sledczy Bankier.pl na tropie!

! Odpowiedz
2 6 ~Agnieszka

Moją przesyłkę poleconą pracownik Inpostu pozostawił obcej osobie !!! dobrze że ta osoba jest uczciwa i mi ją przyniosła.

! Odpowiedz
1 9 ~ed

Miałem to samo, przesyłka kurierska z Inpostu została doręczona mojemu sąsiadowi, był to telefon za 900zł. Kurier nie raczył do mnie zadzwonić i zapytać się o zgodę. Na szczęście trafił na jedynego sąsiada, który nie jest złodziejem.

! Odpowiedz
9 11 ~ja

Mam nadzieje, że nie skorzystają z usług Poczty Polskiej. alternatywą są renomowane firmy kurierskie. Jeżeli wybiorą PP to będzie ich koniec.

! Odpowiedz
2 9 ~obsservator

Niestety to prawda, że jakość usługi Polecony InPost się fatalnie pogorszyła. Sprzedając przedmioty na Allegro od jakiegoś czasu nie udostępniam kupującym tej formy dostawy. Polecony ekonomiczny Poczty Polskiej jest niewiele droższy, a znacznie pewniejszy.

! Odpowiedz
0 7 ~allegrowicz_były

Ja również miałem problem z allegro polecony inpost który szedł do mnie 3 tygodnie "ponieważ doręczyciel z mojego regionu był na l4 Kraków!" ale suchej nitki nie pozostawię na allegro które miało w d...pie interwencję co potwierdził również sprzedający więc poza ankietami allegro nie broni swoich klientów i sprzedawców.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 10 ~Miecio

Hahaha a Ty oczekiwałeś że za niecałe 4 zł jeszcze po stopach będą całować? No bez jaj. Jaka cena taka jakość

! Odpowiedz
11 11 ~Kamil

I bardzo dobrze, niech upadną! Konkurencja, to dobra sprawa, ale inPost, to totalna porażka. Czym konkurował? Tym, że poczta zawsze płaciła ludziom normalne pieniądze i umowy o pracę.
Jakieś 4 lata temu szukałem pracy, trafiłem do inpost i zaproponowano mi: umowa zlecenie, pare zł na godzinę i obowiązkowo podpisanie WEKSLA INBLANCO jako zabezpieczenie dla pracodawcy... Nie potrzeba takich firm w Polsce

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 4 ~ddd

I w czym problem? Nie skorzystałeś, Twoje prawo. Inni, o zapewne jeszcze mniejszych kompetencjach, korzystali

! Odpowiedz
4 3 ~asdfg

Widać potrzeba takich firm bo nie miałeś innego wyboru i pracę podjąłeś, inaczej zostałbyś bez grosza. Swoją drogą żona pracowała na poczcie, 3/4 etatu, praca po 8,5h, klienci rozdrażnieni bo stoją w długich kolejkach i frustracje przerzucają na pracowników poczty a zarobki w granicach 1100zł (gdynia). Rzuciła to w piz.... Firm ma być jak najwięcej żeby konkurowały ceną i zabiegały o pracownika dobrymi warunkami pracy. Ograniczanie podaży pracy zawsze uderza w pracowników.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~Ewa

A ja kupiłam w lipcu na allegro córce pokrowiec na tablet i wybrałam polecony impost ,czekałam na przesyłkę i czekałam 10 dni a w systemie nawet nie wyszła z oddziału nadającego.
Więc dzwonie na infolinie z reklamacją i co się dowiaduję że przesyłka już kilka dni jest w moim mieście ale nie ma kto ją dostarczyć bo nie mają doręczyciela ha.ha. firma krzak..reklamację nie przyjęli bo list dziś albo jutro dotrze.
Zadzwoniłam do oddziału w Chełmie i zaproponowano mi odbiór osobisty - to jakieś jaja ,ale że akurat blisko to odebrałam. Dzwonie ponownie złożyć reklamacje ,przyjęto ale po 10 dniach mam meila że odrzucona bo przesyłka ZOSTAŁA DOSTARCZONA.
Przestrzegam wszystkich przed wysyłką inpost polecony ,no chyba że komuś nie zależy na czasie.Oszuści i tyle.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 3 ~Ewa_myslaca odpowiada ~Ewa

Kolejna która by chciała aby za niecałe 4 zł ją po stópkach całowali. Jaka cena, taka usługa

! Odpowiedz
0 2 ~MP odpowiada ~Ewa_myslaca

No i oczywiście powinna się cieszyć że nie ukradli przesyłki.

! Odpowiedz
3 1 ~nn

W dużych miastach jest trochę lepiej. Ale zdarza się, że przesyłki trzeba odbierać hektar od paczkomatu, do którego powinna przyjść...

! Odpowiedz
0 5 ~Sceptyk

Hektar to nie tak źle (100m*100m). Czyli do pokonania miałeś co najwyżej 100m.

! Odpowiedz
1 2 ~haha odpowiada ~Sceptyk

Sceptyk ty to chyba teoretyk karate. A jak pokonasz po skosie to tez max 100m? Ehh lud coraz mniej inteligentny

! Odpowiedz
0 1 tatlok odpowiada ~haha

To zgodnie ze wzorem a2+b2=c2 w przybliżeniu wyniesie około 141 metrów

! Odpowiedz
0 1 ~zbig odpowiada tatlok

a kto powiedział, że hektar ma być w kształcie kwadratu? a jeżeli to będzie ścieżka metrowej szerokości? ;-)

! Odpowiedz
0 1 tatlok odpowiada ~zbig

racja

! Odpowiedz
0 1 tatlok odpowiada ~zbig

Wszystko dlatego, że nn użył/a błędnie miary powierzchni do określenia miary odległości.

! Odpowiedz
1 2 ~zszokowany

A od kiedy allelist trafia do paczkomatu? :D Do tej pory nie wierzylem, jak listonosz inpostu mowil,ze trafiaja sie idioci, ktorzy zamawiaja allelist na paczkomat....

! Odpowiedz
0 0 ~MP odpowiada ~zszokowany

Jakbyś miał paczkomat pod domem a miejsce odbioru listów poleconych w odległości 5 km to co byś wybrał? Zwłaszcza że InPost prawie nigdy nie dostarcza listów poleconych do domu tyko wrzuca avizo.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
WIG -0,32% 57 894,45
2020-02-18 17:15:02
WIG20 -0,36% 2 113,49
2020-02-18 17:15:01
WIG30 -0,33% 2 437,69
2020-02-18 17:15:00
MWIG40 -0,54% 4 050,54
2020-02-18 17:15:01
DAX -0,75% 13 681,19
2020-02-18 17:37:00
NASDAQ 0,02% 9 732,74
2020-02-18 22:03:00
SP500 -0,29% 3 370,29
2020-02-18 22:08:00

Znajdź profil

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.