Allegro na sprzedaż?

Jak donosi Reuters, południowoafrykański koncern Naspers szykuje się do sprzedaży Allegro - największej platformy transakcyjnej online w Europie Środkowo - Wschodniej.

Allegro pójdzie pod młotek? ()

Jak donosi anonimowe źródło Reutersa, Naspers rozważa sprzedaż swoich polskich przedsiębiorstw, w tym Allegro, by móc lepiej skupić się na swoich szybko rozwijających się rynkach. 

- Allegro dojrzało jako biznes. Naspers zamierza sprzedać wszystko i zaangażować się w rynek chiński i brazylijski - donosi źródło Reutersa. Inne źródło potwierdza zamierzenia koncernu, wymieniając wśród potencjalnych kupujących Wirtualną Polskę i Onet.pl, których właścicielem jest Ringier Axel Springer.

Przedstawiciele Allegro i Naspersa nie potwierdzili informacji o planowanej sprzedaży. Rzecznik Allegro odmówił udzielenia komentarza w tej sprawie.

Allegro powstało w 1999 roku. W 2007 roku koncern Naspers kupił platformę za 1,44 mld dolarów.

/SS/Reuters

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~ig

Amazon nadchodzi ?

! Odpowiedz
1 2 ~eldushek

Na to wychodzi... może sprzedadzą właśnie Amazonowi? Po co walczyć z konkurencją jak można ją kupić, wiadomo, że wojna wyniszczy wszystkich, więc lepiej się dogadać.

! Odpowiedz
1 1 ~wsd

5 mld pln za allegro.Kto tyle wyłoży?

! Odpowiedz
2 3 ~miro

W tekście jest napisane, iż Naspers kupił platformę za 1,44 mld dolarów w 2007r.

! Odpowiedz
0 0 ~seth odpowiada ~miro

to i tak przepłacili

! Odpowiedz
0 23 ~hudik

A wystawią się z ceną Kup Teraz czy będzie licytacja ?

! Odpowiedz
0 0 ~Hajs

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 3 ~mikoss

zapewne sprzedadzą niemcom , francuzom czy hamerykanom. Skoro mają całą polską telekomunikację to i bolszewicy będą mieć i tą sferę www ,w tym dostęp do danych osobowych milionów ludzi.

! Odpowiedz
2 7 ~lelek

prędzej kupi ich Sprzedajemy.pl niż Amazon.. ;-) przeciez Amazon w zalozeniach nikogo nigdy nie kupi.. tylko powoli wchodzi i zabija, a Polska nie bedzie wyjatkiem!

! Odpowiedz
2 4 ~Kolega

Troche nie wyszla Ci "lelku" ta reklama portalu, ktory stawiasz obok Amazonu - to jeszcze nie te progi, a znajac portal to smiem twierdzic, ze nawet za 100 lat bedzie on daleko w tyle...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne