Allegro na sprzedaż?

Jak donosi Reuters, południowoafrykański koncern Naspers szykuje się do sprzedaży Allegro - największej platformy transakcyjnej online w Europie Środkowo - Wschodniej.

Allegro pójdzie pod młotek? ()

Jak donosi anonimowe źródło Reutersa, Naspers rozważa sprzedaż swoich polskich przedsiębiorstw, w tym Allegro, by móc lepiej skupić się na swoich szybko rozwijających się rynkach. 

- Allegro dojrzało jako biznes. Naspers zamierza sprzedać wszystko i zaangażować się w rynek chiński i brazylijski - donosi źródło Reutersa. Inne źródło potwierdza zamierzenia koncernu, wymieniając wśród potencjalnych kupujących Wirtualną Polskę i Onet.pl, których właścicielem jest Ringier Axel Springer.

Przedstawiciele Allegro i Naspersa nie potwierdzili informacji o planowanej sprzedaży. Rzecznik Allegro odmówił udzielenia komentarza w tej sprawie.

Allegro powstało w 1999 roku. W 2007 roku koncern Naspers kupił platformę za 1,44 mld dolarów.

/SS/Reuters

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~damian

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~damian

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~Bit

Lac na allegro.

! Odpowiedz
2 0 ~Antico

Antico.pl

! Odpowiedz
1 0 ~antyeko2000

ruski na szybko potrzebują kasy to sprzedają

! Odpowiedz
0 5 ~zacny

Bankier już został sprzedany. A miał tego samego właściciela.A Allegro było fajne ale 10 lat temu, kiedy mozna było tam znaleść fajne okazje. A teraz to jest taka platforma dla sklepów.Handel dorażny drobnicą przejeło OLX (ten sam właściciel co Allegro) oraz Gumtree.

! Odpowiedz
0 12 ~mak

Allegro się kończy więc trzeba sprzedać póki jest co. Marże po prostu zabijają opłacalność sprzedaży na tym portalu. W obecnym czasie porobiło się mnóstwo innych bardziej konkurencyjnych portali z niższymi kosztami, których model jest dokładnie taki sam ale są mniej pazerne.

! Odpowiedz
0 4 ~sprzedawca

Mnóstwo portali ? Podaj choć jeden realny który jest jakąkolwiek konkurencją dla allegro ? Problemem allegro nie są prowizję bo te są dużo mniejsze niż np na ebay czy amazon w de. czy uk. tylko jego rozmiar . On już jest po prostu za duży ... Ale myślę że od strony czysto biznesowej to opłacalny biznes

! Odpowiedz
0 1 ~mak odpowiada ~sprzedawca

Z mojej branży magiccardmarket z marżami 4% a nie 7 i 9. Jak tak się zastanowię z punktu widzenia pracy którą wykonuję gdzie ograniczenie kosztów o 1 % jest olbrzymim sukcesem a tutaj oddajesz 7-9 za frajer to na prawdę trzeba mieć nie po kolei w głowie by tam sprzedawać lub mieć jakieś kosmiczne marże...Mówiłem o portalach branżowych, czyli takich, które każdą osobę interesują z osobna. Jeżeli chcesz kupować sprzedawać coś czego rynek nie istnieje (np. emaliowane fotele do opalania) pewnie będzie ciężko ale na prawdę każdy w miarę logiczny człowiek sprawdzi teraz na skąpcu czy ceneo gdzie kupić taniej, więc allegro odpada.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~damian odpowiada ~sprzedawca

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 34 ~K9

Niech wystawią ofertę sprzedaży na Allegro.

! Odpowiedz
0 0 ~burza

Jaka jest twoja najlepsza cena. Koszt shipping do Londynu? Podać dane do bank transfer.

! Odpowiedz
0 10 ~bomba

Powodzenia na chińskim rynku,na pewno ich Alibaba wpuści.Wolałbym Ebay który już u nas poległ ale ma lepsze warunki co widać w całej reszcie świata .

! Odpowiedz
0 2 ~gosc

"Naspers zamierza sprzedać wszystko i zaangażować się w rynek chiński i brazylijski - donosi źródło Reutersa." Skoro chcą zaangażować się w rynek chiński to mają tam odpowiednik Alibabe, który może właśnie będzie promowany. Alibaba po niezłym wejściu na giełdę w listopadzie może pragnie troszkę bardziej rozwinąć skrzydła i jeszcze odważniej wejść do codziennego życia europejczyków póki nie został zapomniany.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 7 ~lelek

prędzej kupi ich Sprzedajemy.pl niż Amazon.. ;-) przeciez Amazon w zalozeniach nikogo nigdy nie kupi.. tylko powoli wchodzi i zabija, a Polska nie bedzie wyjatkiem!

! Odpowiedz
2 4 ~Kolega

Troche nie wyszla Ci "lelku" ta reklama portalu, ktory stawiasz obok Amazonu - to jeszcze nie te progi, a znajac portal to smiem twierdzic, ze nawet za 100 lat bedzie on daleko w tyle...

! Odpowiedz
2 3 ~mikoss

zapewne sprzedadzą niemcom , francuzom czy hamerykanom. Skoro mają całą polską telekomunikację to i bolszewicy będą mieć i tą sferę www ,w tym dostęp do danych osobowych milionów ludzi.

! Odpowiedz
0 0 ~Hajs

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 23 ~hudik

A wystawią się z ceną Kup Teraz czy będzie licytacja ?

! Odpowiedz
1 1 ~wsd

5 mld pln za allegro.Kto tyle wyłoży?

! Odpowiedz
2 3 ~miro

W tekście jest napisane, iż Naspers kupił platformę za 1,44 mld dolarów w 2007r.

! Odpowiedz
0 0 ~seth odpowiada ~miro

to i tak przepłacili

! Odpowiedz
0 1 ~ig

Amazon nadchodzi ?

! Odpowiedz
1 2 ~eldushek

Na to wychodzi... może sprzedadzą właśnie Amazonowi? Po co walczyć z konkurencją jak można ją kupić, wiadomo, że wojna wyniszczy wszystkich, więc lepiej się dogadać.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne