Alkohol dla kibiców, kibole na komisariatach

Kibice będą mogli popijać alkohol, przyglądając się grze swojego klubu, a chuligani będą się w tym czasie meldować w komisariacie. Takie założenia zawiera opisywany przez "Rzeczpospolitą" projekt nowej ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, przygotowany przez MSWiA.

Na imprezach takich wolno będzie sprzedawać napoje alkoholowe, ale tylko te o zawartości maksymalnie czterech i pół procent alkoholu. W praktyce będą to lżejsze gatunki piwa. Nie wolno będzie jednak wnosić na trybuny swojego piwa, kupionego wcześniej. Podchmieleni kibice nie zasiądą też na trybunach, a ci, którym trunek uderzy do głowy dopiero na meczu, nie będą mogli pić więcej.

Ministerstwo spraw wewnętrznych tłumaczy, że pomysł sprzedaży alkoholu na stadionach to postulat samorządów. Dariusz Dymiński z Komendy Głównej Policji powiedział, że doświadczenia mundialu z 2006 roku w Niemczech i tegorocznego Euro w Austrii uczą, iż jest możliwe łączenie niskoprocentowego alkoholu z kulturalną zabawą, atmosferą święta sportowego oraz bezpiecznym przeprowadzeniem imprezy. Więcej w "Rzeczpospolitej".

"Rzeczpospolita"/IAR/kl/Siekaj
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil