Alior Leasing proponuje czasową obniżkę raty leasingowej

Alior Leasing zapowiada możliwość 3-miesięcznej obniżki raty leasingowej dla klientów, których problemy finansowe wynikają wprost z ograniczeń lub obostrzeń z powodu pandemii - poinformowała w środę spółka.

(fot. Jaap Arriens/NurPhoto via ZUMA Press / FORUM)

Chodzi o możliwość „bardzo istotnego” obniżenia wysokości raty leasingowej przez trzy miesiące, jak podkreślił Alior Leasing - w zgodzie z rekomendacjami rządu oraz wypracowanymi przez Związek Banków Polskich propozycjami dla kredytobiorców i leasingobiorców.

Firma zaznaczyła, że zarząd Alior Leasing na bieżąco monitoruje sytuacje? na rynku i zdaje sobie sprawę, iż działalność klientów została poważnie zaburzona.

„Nasze działania wpisują się w inicjatywę Związku Banków Polskich odnośnie kredytobiorców. Leasing to bowiem alternatywny do kredytu bankowego produkt dla polskich przedsiębiorców” - oświadczył prezes Alior Leasing Maciej Tymusz.

Jak dodał, „w okresie tak poważnego zagrożenia dla płynności finansowej często tworzonych latami rodzimych przedsiębiorstw, czujemy się jako Alior Leasing w obowiązku udzielić im wszelkiej możliwej pomocy. Chcemy być dla nich partnerem nie tylko na dobre, ale także i te gorsze czasy”.

Pomoc będzie udzielana klientom, których problemy finansowe wynikają wprost z ograniczeń lub obostrzeń wynikających z pandemii, z branż szczególnie zagrożonych ekonomicznie - wskazała firma.

Zgodnie z deklaracją spółki, po uruchomieniu usługi wnioski mają być przekazywane elektronicznie, a sam Alior Leasing zamierza je „szybko, w trybie pilnym i priorytetowym, analizowac´, aby w uzasadnionych ekonomicznie przypadkach czasowo bardzo istotnie obniżyć wysokość rat leasingowych”.

W środę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że potwierdzono osiem nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Nowe przypadki dotyczą czterech osób z województwa warmińsko-mazurskiego, dwóch z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Do tej pory potwierdzono w Polsce 246 przypadków zakażeń. Pięć osób zakażonych zmarło. (PAP)

wkr/ pad/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil