REKLAMA

Alior Bank i Allianz Bank uzyskały zgodę na działalność w Polsce

2008-09-01 13:40
publikacja
2008-09-01 13:40
Alior Bank oraz Allianz Bank poinformowały dziś o uzyskaniu od Komisji Nadzoru Finansowego licencji operacyjnej.

Dzięki licencji udzielonej przez KNF Alior Bank może formalne rozpocząć działalność. Oznacza to, że instytucja uzyskała prawo na przykład do otwierania pierwszych rachunków bankowych i oddziałów. Przybliża to również start kampanii reklamowej banku.

Alior Bank, jest bankiem uniwersalnym, obsługującym wszystkie segmenty rynku w ramach dwóch pionów biznesowych: detalicznego i korporacyjnego. Bank przygotowuje ofertę produktów, która już na starcie będzie dostępna zarówno w oddziałach, jak też poprzez Internet i telefon. W pierwszym etapie Alior Bank otworzy kilkadziesiąt placówek bankowych, skupionych w 10 regionach, w 50 największych miastach oraz 8 centrów biznesowych. Kapitał własny banku wynosi 1,5 miliarda PLN. Zespół pracowników liczy ponad 1000 osób. Centrala Banku znajduje się w Warszawie, natomiast zaplecze techniczne i operacyjne jest zlokalizowane w Krakowie. Docelowo Bank planuje otwarcie 200 oddziałów i ponad 400 agencji oraz zatrudnienie 3500 pracowników. W perspektywie 3 lat Alior Bank zamierza pozyskać od 2 do 4 % udziałów w rynku oraz zdobyć zaufanie około miliona klientów.

"Jeszcze tej jesieni 1300 pracowników Alior Banku zaoferuje klientom indywidualnym oraz firmom kompleksową ofertę atrakcyjnych cenowo i innowacyjnych produktów depozytowych, kredytowych i inwestycyjnych. Przygotowując ofertę oraz docelowy model obsługi Alior Bank zasięgnął opinii ponad 50000 osób" napisał bank w oficjalnym oświadczeniu. Zobacz treść pełnego oświadczenia.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z prezesem Alior Banku, Wojciechem Sobierajem – w najnowszym Przeglądzie Finansowym Bankier.pl. https://www.bankier.pl/przeglad

Drugim bankiem, który poinformował dziś o uzyskaniu od Komisji Nadzoru Finansowego licencji jest Allianz Bank. Tym samym został zakończony proces legislacyjny i Allianz Bank Polska może rozpocząć działalność. Najpierw nastąpi faza testów skierowana do pracowników i ich rodzin a po kilku tygodniach Allianz Bank Polska zaoferuje swoje usługi klientom zewnętrznym.

„Wierzymy, że klienci Grupy Allianz Polska, którzy zaufali nam w ostatnich latach, skorzystają z nowatorskich propozycji jakie dla nich przygotowaliśmy. Oczywiście liczymy także na nowych klientów zainteresowanych nowoczesnymi i atrakcyjnymi usługami bankowymi. Chcemy w ciągu 2-3 lat pozyskać 300 tysięcy klientów” – Paweł Dangel, szef Grupy Allianz Polska.

Allianz Bank Polska jest bankiem detalicznym dla klientów indywidualnych oraz osób prowadzących działalność gospodarczą z ofertą obejmującą kredyty hipoteczne w różnych walutach, kredyty gotówkowe, karty debetowe i kredytowe, depozyty, rachunki. W oddziałach Allianz Bank Polska będą również dostępne polisy inwestycyjne oraz inne produkty z oferty towarzystw ubezpieczeniowych Allianz Polska i Allianz Życie, a także TFI Allianz i PTE Allianz.

„W pierwszym etapie działalności liczmy na klientów, którzy są świadomi swoich potrzeb w zakresie finansów i potrafią docenić jakość dobrej usługi bankowej w dobrej cenie. Zależy nam na klientach, którzy myślą o relacji z bankiem w długoterminowej perspektywie. Jako bank chcemy być lojalni wobec klientów i mamy nadzieję, że nasi klienci będą lojalni także wobec nas, bo wówczas możemy im zaoferować znacznie więcej” – Paweł Miller, prezes zarządu Allianz Bank Polska.
Źródło:

Do pobrania

załącznikjpg
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~klient
a ja życzę Aliorowi powodzenia, pierwszego klenta już mają :)
~rzutek
znam ten bank ,bedzie lepszy od PKO SA I PKO BP
~libero
Dnia 2008-09-01 o godz. 16:36 ~rzutek napisał(a):
> znam ten bank ,bedzie lepszy od PKO SA I PKO BP
znasz bank, który nie istnieje? ;)
~boa
Znam wilelu managerów z tego banku i większość z nich to klasyczni "skoczkowie" więc po dobrym starcie raczej w perspektywie 2-3 lat nie wróżę temu Bankowi wielkich sukcesów....

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki