Alior Bank: Średniak wielkości, lider jakości

Wczoraj Alior Bank dostał zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na prowadzenie działalności operacyjnej. Należący do włoskiej grupy Carlo Tassara, Alior jest największym od 30 lat bankowym przedsięwzięciem tworzonym od podstaw. Na łamach portalu Bankier.pl prezes banku, Wojciech Sobieraj, mówi o filozofii banku, jego ofercie i nowych pomysłach na dalszy rozwój.

W ciągu najbliższego roku nowy gracz chce pozyskać ponad 300 tys. aktywnych klientów, za trzy lata ma być ich już milion. - Polski rynek bankowy to 15 milionów osób, zamierzamy pozyskać co 15. osobę w ciągu 3 lat, tzn. co 45. osobę w ciągu roku - mówi prezes Alior Banku, optymistycznie odnosząc się również do kwestii pozyskiwania nowych klientów. - Uważam, że banki demonizują przywiązanie klienta do banku. Liczy się funkcjonalność produktu i jego dostępność, potem zaś jakość obsługi – mówi Wojciech Sobieraj. - Chcemy być takim „średniakiem” pod względem wielkości, ale liderem jakości – dodaje prezes.

Alior Bank chce podbić serca klientów innowacyjnym podejściem, szeroką dostępnością i obsługą na najwyższym poziomie. Przewagę banku ma stanowić kapitał ludzki. - Wierzymy, że płacimy specjalistom, którzy są najlepsi na rynku, a jakość oferowanej obsługi zostanie przez klientów doceniona - mówi prezes Sobieraj. Alior zapowiada również atrakcyjną politykę cenową, która ma iść w parze z wysoką jakością usług - Jeśli chodzi o ceny, to będziemy się starać, by usługi, gdzie konkurencja cenowa jest bardzo istotna, były bardzo konkurencyjne cenowo w Alior Banku. Tych, które wymagają większych kosztów z naszej strony, bo dotyczą wyższej jakości, nie będziemy się wstydzili oferować po cenach wyższych - mówi prezes Sobieraj.

W ofercie banku już na początku mają się pojawić usługi maklerskie i fundusze inwestycyjne. Szczególny nacisk będzie kładziony na rozwój oferty dla małych i średnich przedsiębiorstw. W perspektywie kilku miesięcy w ofercie pojawi się factoring, później również leasing. Bank przygotowuje także specjalną ofertę dla klientów z segmentu private banking.

Na początku klienci będą obsługiwani w 80 oddziałach. Docelowo ich sieć ma się powiększyć do 600. - Chcemy mieć 200 dużych placówek i 400 placówek partnerskich plus własne mniejsze placówki - wylicza szef Alior Banku. Placówki partnerskie i agencyjne mają oferować pełny wachlarz usług i produktów banku.

Więcej szczegółów na temat startu Alior Banku w wywiadzie z Wojciechem Sobierajem w środę na portalu Bankier.pl, a już teraz z wywiadem można zapoznać się w Przeglądzie Finansowym Bankier.pl .
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~kicia555

Dnia 2008-09-02 o godz. 10:17 ~jerry ueberaktiv napisał(a):
> Jestem cholernie niezadowolony z naszych banków. Kilka razy
> zmieniałem bank opiekujący sie moimi aktywami i w końcu
> przeniosłem je za granicę. Nie wierzę w to, że nowy bank
> bedzie inny. I tak wszyscy bankowcy w naszym kraju grają te
> samą piłkę a rząd im pomaga. Jestesmy robieni na szaro jak
> się patrzy. Im dalej na wschód tym drożej i szarzej.
.....Cos tu niektórych bardzo boli. Zalożę się, że nie są to Klienci. Tu i W TYM temacie wypowiadają się pracownicy banku BPH. Co to ma być ? Zlość, zawiść czy coś innego. Twierdzę tak bo ten wątek jest jak widać bolesny dla niektórych i wpadl na pierwsze miejsce!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 rater

Ta kasa z Aliora za budowanie z nimi banku, to pewnie bedzie na zalozonym przeze mnie koncie w w/w banku do odebrania pod warunkiem utrzymania go przez jakis okres?

Tak czy inaczej to lepszy pomysl niz placenie milionow na reklame w TV

! Odpowiedz
0 0 ~kilus2008

a ja sie tego banku boje, bo jak bedzie tak jak w bph, gdzie na stronie www nawet tabeli oplat i prowizji nie bylo, to dziekujemy... z tego byl BPH slawny, super podejscie... alior musi cos zrobic z baza klientow, bo jak rachunki beda za darmo, to menele pozakladaja tam rachunki i 3 razy dziennie beda przychodzic i sie pytac, czy wplynela juz kasa z opieki, widze to codziennie u mnie. bank musi miec jakis prog cenowy, zeby przyciagnal ludzi powaznych, a nie elemnt z ulicy. jak na razie w krahju zaden bank sie nie wyrozil, takze cikawi mnie bardzo, jaka to bedzie nowa jakosc. pozyjemy, zobaczymy, ale zycze sukcesow.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~obserwator

Podejrzane to wszystko, ze o Aliorze tak duzo i tak pozytywnie sie pisze. Moge sie zalozyc, ze Bankier.pl cos z tego ma!

! Odpowiedz
0 0 ~wojtek odpowiada ~obserwator

mysle ze bedzie dobry przy takiej konkurencj

! Odpowiedz
0 0 ~Kinia odpowiada ~obserwator

Zapowiedzi są szumne, ale dla mnie to jest kupowanie klientów ( płacenie za wypełnienie ankiety) , kupowanie pracowników z ich zasobem klientów ( tak jest we wszystkich nowych bankach Millenium, Polbank itd ) Tak naprawdę jedno mnie tylko zastanawia ( z szacunkiem dla Pana Prezesa) dlaczego człowiek , który miał władzę w banku BPH , ma takie wspaniałe pomysły i wizje nie zrealizował ich w poprzednim banku zupełnie, inaczej traktowano pracowników i klientów, nie wprowadzano rewolucji produktowej , niw próbowano być o krok przed konkurencją. A przecież byli tam pracownicy super wykształceni ( bo przecież oni będą tworzyć Alior), klienci czekający na zmianę oferty, była sieć oddziałów w Polsce, sieć agencji - ale tego co jest w zapowiedziach Aliora nie chciano wdrożyć w starym BPH . A dlaczgo? Bo jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o .........

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~kicia555 odpowiada ~wojtek

Dnia 2008-09-04 o godz. 20:44 ~wojtek napisał(a):
> mysle ze bedzie dobry przy takiej konkurencj

Ja równiez tak uważam. I jako pracownik mam świadomość wysilku.
Będzie Dobrze.

! Odpowiedz
0 0 ~TingTing

Nie da się ukryć, że Alior zaczął mocno całą tą akcją z płaceniem klientom za odpowiedzi na pytania. Jeżeli w Aliorze będą pracować dobrzy fachowcy, a ceny, tak jak jest napisane w artykule, będą konkurencyjne, to pewnie uda się zrealizować zamierzone cele. Oby. Na konkurencji między bankami zawsxze najlepiej wychodzi klient:)

! Odpowiedz
0 0 ~wojtek

znacie szczeguly oferty struktur?

! Odpowiedz
0 0 ~marek odpowiada ~wojtek

struktury jeszcze nie teraz. na razie lokaty

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne