REKLAMA
Tour de spółki

Alicja Grembowicz z Polskiego Radia otrzymała Melchiora

2008-04-05 19:30
publikacja
2008-04-05 19:30
Alicja Grembowicz ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia otrzymała nagrodę Ogólnopolskiego Konkursu Polskich Reportażystów - Melchiora - w najważniejszej kategorii - "Reportażysta roku 2007".

Nagrodzony reportaż "Snajper Louis" to znakomicie skonstruowana radiowa opowieść, która stawia kluczowe pytanie we współczesnym świecie - dlaczego ludzie zabijają?

W kategorii "Premiera roku" jury wyróżniło dwa reportaże: "Dziewczynkę z bilbordu" Jolanty Rudnik z Polskiego Radia Koszalin oraz reportaż Jadwigi Woźnikowskiej i Wojciecha Skowrońskiego z Radia Katowice "Portret rodziny we wnętrzu".

Melchiora za "Inspirację roku" odebrał Witold Szabłowski z "Gazety Wyborczej".

Jury jeszcze przed ogłoszeniem wyników przyznało, że tegoroczny, czwarty już konkurs stał na wysokim poziomie.

Oczywiste odwołanie w nazwie konkursu do Melchiora Wańkowicza jest przywołaniem najlepszej tradycji polskiego reportażu oraz warsztatu i stylu pracy, do którego sięgają dziennikarze, uprawiający ten gatunek we wszystkich mediach. I do nich właśnie konkurs ten jest kierowany.

Jego przewodnią myślą jest nie tylko zintegrowanie środowisk twórców reportażu i dokumentu różnych mediów oraz wzajemne inspiracje, ale nade wszystko uhonorowanie najwybitniejszych twórców radiowego reportażu, wyrażenie uznania dla ich pracy, talentu i wiedzy oraz przedstawienie szerszej publiczności.
Źródło:IAR
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki