REKLAMA

Trwa ekspansja chińskiego giganta. AliExpress postawi 3 tys. maszyn paczkowych w Polsce

2022-01-19 12:36
publikacja
2022-01-19 12:36
Trwa ekspansja chińskiego giganta. AliExpress postawi 3 tys. maszyn paczkowych w Polsce
Trwa ekspansja chińskiego giganta. AliExpress postawi 3 tys. maszyn paczkowych w Polsce
/ https://lokalizacjadlaali.pl/

Przedstawiciel AliExpress zapowiedział dalszą ekspansję urządzeń do odbioru przesyłek na terenie Polski. Chiński gigant planuje postawić 3 tys. maszyn paczkowych. Rośnie konkurencja dla firmy InPost.

W nadchodzących miesiącach Cainiao - chińska firma logistyczna należąca do Grupy Alibaba - zamierza postawić około 3 tys. urządzeń umożliwiających odbieranie zamówionych produktów. Plany ekspansji AliExpress dotyczą większych i mniejszych miejscowości w całej Polsce. Można powiedzieć, że chiński gigant będzie stanowić coraz bardziej poważną konkurencję na rynku e-commerce dla InPostu.

– Celem na najbliższe miesiące jest aktywacja 3000 maszyn w zarówno dużych, jak i mniejszych miastach. Wymagania co do lokalizacji są niewielkie, bowiem poszukujemy gruntów o powierzchni 3 metrów kwadratowych w sąsiedztwie parkingów, z możliwością wykonania przyłącza elektrycznego – mówił Piotr Kocoń, CEO Świata Przesyłek w rozmowie z portalem wiadomościhandlowe.pl.

Firma Świata Przesyłek realizuje dla AliExpress montaż maszyn paczkowych i poszukuje gruntów pod budowę automatów do odbioru przesyłek. Aktualnie maszyny Cainiao można spotkać już we Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Poznaniu oraz Warszawie.

– Zainteresowanie punktami nadań i odbiorów rośnie od lat i jest wielokanałowe: z jednej strony są nimi zainteresowani sami klienci, którzy doceniają wygodną formę odbierania zakupionych przedmiotów, a z drugiej lokalni przedsiębiorcy i właściciele gruntów dostrzegają sposób na dodatkowy, stabilny zarobek z tytułu wynajmu – dodaje Piotr Kocoń.

DF

Źródło:
Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Komentarze (9)

dodaj komentarz
adam12oo
Nic jeszcze nie kupiłem z tej fabryki śmieci, podobnie z Amazona.
specjalnie_zarejstrowany1
Kup sobie koszulke z taka napisem wszyscy Ci beda klaskac i oddawac czesc. To naprawde wartosciowa informacja dla reszty spoleczenstwa.
talmud
dasz sobie uciąć **** ze nigdy nic chińskiego nie kupiłeś ?? .....LMAO
ja3
"Aktualnie maszyny Cainiao można spotkać już we Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Poznaniu oraz Warszawie."

Oraz w wielu innych miastach. U mnie też już są, a w żadnym z wymienionych nie mieszkam.
men24a
Aliexpress wie co robi, zarżneli polską gospodarkę drogim gazem czy prądem to tu nic nie będzie się produkować więc magazyny i paczkomaty, takie nam PiS zgotował inwestycje. Serwis samolotów czy czołgów zapewne w USA będzie się odbywał.
leszczykowy
Te paczkomaty od Ali czy Allegro potrafią wyglądać estetycznie, a Inpost? Jest najdłużej na rynku a produkują takie paskudztwa.
itso_sprzezenie
w sumie masz racje interfejs pozostawia sporo do życzenia np jak pada słońce albo brak czyszczenia ekranu powoduje ze są problemy
antek10
Niech do przetłumaczenia swojej strony użyją zamiast google translatora jakiegos Polaka - chociażby Paździocha z bazaru :-)
ja3
Niestety pierwszą rzeczą po wejściu na Ali jest zmiana języka na angielski... Za to i tak jest lepiej niż rok temu. Fajnie, że w ogóle dostrzegają nasz kraj.

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki