REKLAMA

Algieria blokuje portale społecznościowe przed egzaminami wstępnymi

2016-06-19 19:56
publikacja
2016-06-19 19:56

Władze Algierii poinformowały o tymczasowym zablokowaniu portali społecznościowych, w tym Facebooka, co ma zapobiec oszukiwaniu podczas rozpoczętych w niedzielę egzaminów wstępnych.

fot. Dado Ruvic / / Reuters

Agencja Associated Press odnotowuje, że zdecydowano się na takie posunięcie, kiedy wyciekły pytania z egzaminów maturalnych i wstępnych.

Resort poczt, technologii informatycznych i telekomunikacji poinformował, że blokada portali społecznościowych "ma bezpośredni związek z egzaminami wstępnymi", które rozpoczęły się w niedzielę, i że celem jest ochrona uczniów przed "fałszywymi tematami", które mogłyby się pojawić w sieci.

Podkreślono, że zablokowane są tylko portale społecznościowe; poza tym dostęp do internetu jest taki jak zawsze.(PAP)

az/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~mwa
I takie właśnie jaja się odpierdalają jak daje się urzędnikom prawo do "nadzorowania" internetu - kilka milionów ludzi nie może korzystać z mediów społecznościowych bo kilkaset tysięcy zdaje akurat teraz egzamin. Założę się że jak przyjmowano prawo dające urzędnikom możliwość blokowania wybranych serwerów to głoszono że I takie właśnie jaja się odpierdalają jak daje się urzędnikom prawo do "nadzorowania" internetu - kilka milionów ludzi nie może korzystać z mediów społecznościowych bo kilkaset tysięcy zdaje akurat teraz egzamin. Założę się że jak przyjmowano prawo dające urzędnikom możliwość blokowania wybranych serwerów to głoszono że to wyłącznie w szczytnym celu np. walki z pornografią dziecięcą.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki