REKLAMA

Alfa i 600 koni

2011-05-06 15:14
publikacja
2011-05-06 15:14

Znana firma tuningowa Novitec Rosso podrasowała Alfę Romeo 8C Spider do 600 koni mechanicznych.

Może 8C Competizione nie jest najlepszym autem sportowym jaki Włosi mogą nam aktualnie zaproponować, jednak jest na pewno jednym z najpiękniejszych. Tuner zatem domyślił się, że za bardzo nie może kombinować z wyglądem, zatem zajął się praktycznie tylko i wyłącznie stroną techniczną samochodu.

Novitec Rosso zastosował tu zmodyfikowany system turbodoładowania, który użył już wcześniej, tuningując Maserati GT. Intercooler z własnym chłodzeniem, nieco zmieniony wtrysk, nowy układ wydechowy oraz modyfikacje komputera sterującego ECU to wszystkie zmiany, jakie zaszły pod maską 8C Spider.4,7 V8 w rezultacie dostało dodatkowe 150 koni mocy i osiąga wszystkie 600 koni przy 7.300 obrotów na minutę, a moment obrotowy podniesiony został do 588 niutonometrów przy 5.400 rpm. Novitec Rosso twierdzi, że sprint do 100 km/h zajmuje jakieś 3,9 sekundy, a maksymalna prędkość to teraz 305 km/h, a nie, tak jak poprzednio, 290.

Jedyną zmianą w wyglądzie zewnętrznym to 21 calowe aluminiowe felgi z przodu i 22 calowe z tyłu.

Źródło:

Do pobrania

alfajpgalfajpg
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~add
fajne ale to niestety jest zawsze FIAT
~bankier`ka
zgadzam się niestety...... Alfy są piękne i przeważnie mają sporo kucy cóż z tego....... po pierwsze są za delikatne na nasze drogi, po drugie..... nie ma gdzie pojeździć szybko a po trzecie psuje się to ciągle jak oszalałe i przypomina mi to piękne włoskie torebeczki...... które po kilku miesiącach trzeba pożegnać zgadzam się niestety...... Alfy są piękne i przeważnie mają sporo kucy cóż z tego....... po pierwsze są za delikatne na nasze drogi, po drugie..... nie ma gdzie pojeździć szybko a po trzecie psuje się to ciągle jak oszalałe i przypomina mi to piękne włoskie torebeczki...... które po kilku miesiącach trzeba pożegnać mimo bardzo wysokiej ceny.
Miałam dwie alfy i każdą z nich miło wspominam..... mój mechanik pewnie też bo się na mnie obłowił hehehehhe

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki