Alan Greenspan popiera tymczasową nacjonalizację banków

2009-02-18 11:04
publikacja
2009-02-18 11:04
18.2.Londyn (PAP/Pr.) - Rząd USA być może będzie musiał tymczasowo znacjonalizować niektóre banki, żeby naprawić system finansowy i przywrócić przepływ kredytów - powiedział były prezes amerykańskiego banku centralnego Fed (Federal Reserve) Alan Greenspan w wywiadzie dla środowego "Financial Timesa".

Greenspan, który - jak pisze "FT" - przez całe dziesięciolecia był postrzegany jako guru leseferyzmu przyznał, że nacjonalizacja może być najmniej szkodliwym rozwiązaniem. "Rozumiem, że raz na sto lat właśnie to trzeba zrobić" - powiedział Greenspan.

Jego zdaniem, "w niektórych przypadkach najmniej szkodliwym rozwiązaniem jest dla rządu tymczasowa kontrola" nad bankami, które znalazły się w tarapatach lub działania poprzez Federalną Korporację ds. Ubezpieczenia Depozytów (FDIC) czy inne mechanizmy.

Były prezes Fed powiedział, że tymczasowe przejęcie kontroli nad bankami "pozwoliłoby rządowi na transfer toksycznych aktywów do jednego banku gromadzącego złe aktywa, unikając problemu, w jaki sposób je wycenić". (PAP)

cyk/ ap/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
 Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~John
Widocznie zastępuje Madoffa.
~co on tu robi???
witam

co on tu jeszcze robi???ten facet nie powinien w ogole za rozluzowanie nadzoru nad bankami w ogole sie nie odzywac , a zadne agencje nie winny go cytowac!! Hanba

~wiki
Być może to dobry pomysł , lepiej zarządzać , niż dawać pieniądze które za chwilę zostaną upłynnione nie wiadomo dokąd , być może to badzie taniej .

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki