REKLAMA

Al-Kaida zarabia na podrabianiu kart

2004-06-17 15:45
publikacja
2004-06-17 15:45
Jak donosi Financial Times podrabianie kart i oszustwa to jedno z najpoważniejszych źródeł dochodów grup przestępczych w Europie i na świecie. Tego rodzaju działania przynoszą bowiem większe dochody niż przemyt i handel narkotykami. Dodatkowo kary za handel narkotykami są dużo wyższe niż za tego rodzaju przestępstwa.

Jednocześnie Interpol i policje narodowe zauważają związki pomiędzy przestępczością związaną z podrabianiem kart, a działalnością grup terrorystycznych. Działalność terrorystyczna jest bowiem kosztowna, a koszty te są najczęściej pokrywane z działalności przestępczej. Jak podaje Interpol, największa i najbardziej znana szajka terrorystyczna - Al-Kaida zajmuje się podrabianiem dokumentów oraz kart płatniczych, które później sprzedaje innym grupom przestępczym z całego świata.

Eksperci oceniają, że w 2001 roku przychody Al-Kaidy wyniosły około 30-50 milionów dolarów, z czego tylko 10% zostało wykorzystane w działalności terrorystycznej. Reszta posłużyła do budowy sprawnej ogólnoświatowej siatki, której celem jest przynoszenie stałych dochodów dla tej organizacji.
Więcej na ten temat w Financial Times.
Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Karty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki