REKLAMA

Aktualizacja budżetów kontraktów podniesie wynik brutto Trakcji w IV kw.

2023-01-28 09:30
publikacja
2023-01-28 09:30

Wpływ aktualizacji budżetów kontraktów na jednostkowy wynik brutto Trakcji w czwartym kwartale 2022 roku był dodatni i wyniósł 1,4 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

Aktualizacja budżetów kontraktów podniesie wynik brutto Trakcji w IV kw.
Aktualizacja budżetów kontraktów podniesie wynik brutto Trakcji w IV kw.
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

Jak podano, Trakcja zakończyła cykliczny przegląd kontraktów długoterminowych na potrzeby przygotowania jednostkowego raportu kwartalnego za okres 12 miesięcy zakończony 31 grudnia 2022 roku.

Główne czynniki, które negatywnie wpłynęły na kwotę aktualizacji to powrót do założenia o pełnej realizacji jednego z kontraktów kolejowych z uwagi na ustanie przeszkód uniemożliwiających jego wykonanie, w tym ujęcie przewidywanych kosztów jego wydłużenia; uwzględnienie ważonych ryzykiem wartości kar umownych w związku z otrzymaniem not obciążeniowych oraz potrąceń; ujęcie zwiększonych kosztów związanych z koniecznością zmiany zakontraktowanych podwykonawców; aktualizacja szacunków kosztów oraz efektów zakładanych rozstrzygnięć procesów sądowych.

Jednocześnie pozytywny wpływ na wynik brutto w IV kwartale 2022 roku miała aktualizacja budżetów kontraktów w zakresie wartości przychodów w związku z rozpoznaniem przychodów z tytułu roszczeń, m.in. na kontrakcie kolejowym; z ograniczeniem presji inflacyjnej dotyczącej kosztów realizacji inwestycji; z pozytywnym wpływem wdrażanych działań restrukturyzacji operacyjnej; z pozytywnym wpływem związanym z uzyskaniem pożyczki oraz z uruchomieniem środków z dokapitalizowania; ze zwiększeniem wartości waloryzacji kontraktowej.

Ostateczne wyniki finansowe za 2022 roku grupy Trakcja zostaną opublikowane 6 kwietnia 2023 r. (PAP Biznes)

pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (2)

dodaj komentarz
jasiek45
przy niskich obrotach latwo jest manipulowac cena akcji , GPW tego nie widzi ?
simonsoft8
przypadek Archikom jak akcje pójdą w górę, a to dopiero będzie ...

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki