Akcję "Lot do domu" przekształcamy w "Cargo dla Polski"

Obecną akcję "Lot do domu" przekształcamy w "Cargo dla Polski"; w ramach mostu powietrznego między Polską a Chinami transportujemy niezbędne materiały służące walce z pandemią oraz sprzęt zapewniający bezpieczeństwo polskim służbom medycznym - napisał na Twitterze szef KPRM Michał Dworczyk.

(fot. Adam Guz / KPRM / Flickr)

Operacja "Lot do Domu" trwała od 15 marca, aby w związku ze światową pandemią koronawirusa umożliwić powrót do domu polskim obywatelom i uprawnionym do tego cudzoziemcom. W jej ramach organizowane były rejsy czarterowe z różnych regionów świata.

Według danych MSZ, w ramach akcji ponad 55 tys. Polaków w ramach 388 lotów z 71 lotnisk na całym świecie wróciło do kraju. "Lot do domu" zakończy się w niedzielę - tego dnia zaplanowane jest jeszcze siedem czarterów, w tym m.in. z Bergen, Dublina i Londynu.

Od ubiegłego tygodnia samoloty ze sprzętem medycznym z Chin docierają do Polski; sprzęt jest przekazywany do Agencji Rezerw Materiałowych, a następnie do szpitali i innych instytucji. Od tego tygodnia działa połączenie z Chinami, które rząd określił jako "most powietrzny". W ramach tego połączenia - jak informował szef KPRM Michał Dworczyk - będą dostarczane przez PLL LOT dostawy zamawiane przez samorządy, organizacje pozarządowe. Natomiast firmy komercyjne będą mogły skorzystać z usług LOT-u na zasadach komercyjnych. 

Autor: Mateusz Roszak

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 zwyciezca12

Każdy tylko narzeka, ale akcja Lot do domu była naprawdę potrzebna, zobaczcie ile Polakow wróciło, to było potrzebne !

! Odpowiedz
7 7 karbinadel

Czy z każdego działania musicie robić propagandę sukcesu? Teraz już rozumiem, skąd takie uwielbienie Kaczyńskiego do Gierka i Gomułki

! Odpowiedz
15 21 mooooo

Czyli mamy nieskazitelny dowód ?? Ze jak trwoga to do Chin a nie do USA ?? Po co Polsce taki sojusz taki jak NATO UE czy wielki przyjaciel USA jak w razie potrzeby i ratowania życie ludzkiego to pokazują na palucha a pomocy trzeba szukać na wschodzi i ja dostajemy dlaczego my ciagle popełniamy ten sam błąd i liżemy czyjeś spocone genitalia kiedy to się zmieni !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 21 teken

Nie w tym rzecz do kogo trwoga. Czasy są takie, że trzeba byc responsywnym i robić dobre deale niezależnie kto by to był i nie mylic interesu narodowego z interesem światowym, bo np. interes światowy miał w dupie Polskę podczas i po II WŚ, mimo, że działaliśmy pod interes właśnie światowy.

! Odpowiedz
4 12 wkupiesila

Płyn dla całego świata i nieoprocentowane pożyczki od Morawieckiego. Wartość 1 bln euro nie dodam, że na milion lat . Kulminacja realizacji w drugim przedziale czasowym . Potężne tutaj cokolwiek, dobry żart.

! Odpowiedz
5 33 obserwator62

W ten sposób państwowa kasa popłynie bez kontroli do LOT-u. Dobra ścieżka wspomagania.

! Odpowiedz
16 18 specjalnie_zarejestrowany2

Tyle propaganda, rzeczywistość:


Alibaba, światowy gigant handlu internetowego, od wtorku 24 marca zaprzestaje sprzedaży podmiotom z Polski środków ochronnych, maseczek i płynów dezynfekujących - informuje z Pekinu Tomasz Sajewicz, dziennikarz Polskiego Radia. Doniesienia te potwierdził radiu minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Decyzja Alibaby jest wynikiem interwencji polskiego rządu

https://www.rp.pl/Handel/200329834-Polski-rzad-poprosil-Alibabe-by-nie-sprzedawala-maseczek-do-Polski.html

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 30 eresan

Mamy potężne polmosy w prawie każdym mieście wojewódzkim i moglibyśmy zacząć produkować płyn dezynfekcyjny dla całego świata w ciągu kilku dni.
Ale nie, lepiej kupić w Chinach...

! Odpowiedz
6 12 and00

podajesz dawno nie aktualną informację, to z 24.03, czyli prawie 2 tygodnie temu, a chodziło o to że Alibaba nie ma sprzedawać firma spekulującym tymi towarami

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil