REKLAMA

Nowy podmiot na liście ostrzeżeń KNF

2021-02-18 10:29
publikacja
2021-02-18 10:29
fot. Andrzej Hulimka / FORUM

Na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego trafił nowy podmiot - Akcja Złota SA z siedzibą w Warszawie - wynika z czwartkowego komunikatu KNF.

"18 lutego 2021 r. na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisany został nowy podmiot: Akcja Złota SA z siedzibą w Warszawie" - poinformowano w komunikacie.

Jak dodano, zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 99 ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (dokonanie oferty publicznej papierów wartościowych bez wymaganego ustawą zatwierdzonego przez KNF prospektu emisyjnego/memorandum informacyjnego/dokumentu informacyjnego lub dokonanie emisji obligacji bez zachowania ustawowych warunków) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami. (PAP)

mfr/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
killgore
Kiedy w końcu na liście piramid finansowych pojawi się zus?
przedsiebiorca30
Przyjmuję to za żart, ale jeśli poważnie tak myślisz o ZUS to piramidą jest całe Państwo, które musiałoby upaść. Ponadto ZUS nie upadnie tylko będzie ewentualnie mniej wypłacał.
killgore odpowiada przedsiebiorca30
To tak jak Aber Gold, też mógłby po 10 pln wypłacić i by nie "upadł"
tomitomi
nigdy !
zus to habitat politycznych = kadr ,czyli ziemia .....''niczyja''

..a , tak poważnie to : patologia społeczna w pigułce ! .

Powiązane: Lista ostrzeżeń publicznych KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki