Airbus wyprodukuje w USA model A220

Europejski producent samolotów rozpoczął w środę budowę fabryki w Stanach Zjednoczonych, co ogłosił na swojej stronie internetowej. Ma zamiar produkować w niej model A220. Będzie to już drugi zakład produkcyjny Airbusa w USA. 

(fot. S. Ramadier / Airbus)

Airbus zdecydował się na taki krok w związku z przejęciem produkcji od kanadyjskiego Bombardiera w ubiegłym roku. Obecnie A220 jest więc produkowany w Kanadzie, w mieście Mirabel. Europejska firma podjęła jednak decyzję o zbudowaniu kolejnego zakładu produkującego model w Mobile w Arizonie, co ma mieć znaczący wpływ na oszczędności w produkcji.

Zarząd koncernu liczy na zmniejszenie kosztów m.in. poprzez korzystniejsze umowy z dostawcami, bowiem samolotem zainteresowanych jest wiele linii lotniczych. Airbus zamierza więc zacząć produkować do 14 samolotów miesięcznie, o 4 więcej niż obecnie. 

Największy konkurent europejskiego producenta, czyli amerykański Boeing również powiększa swoje inwestycje. Firma zdecydowała się na współpracę z brazylijskim Embraerem, a rząd w Brasilii kilka dni temu pozytywnie odniósł się do mariażu firm. Amerykańsko-brazylijski projekt zakłada produkcję wojskowych KC-390, które będą składane w największym kraju Ameryki Południowej. 

KS 

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil