Airbus testuje latającą taksówkę

Airbus rozpoczyna testy CityAirbusa, czyli latającej taksówki. Już w październiku 2017 r. testowano poszczególne podzespoły z których składać ma się maszyna, jednak dopiero teraz sprawdzane będzie w całości. 

(Airbus)

O planach testowania nowej maszyny latającej Airbus'a poinformował Bloomberg. Próby będą obywać się w Donauworth w Niemczech, czyli w fabryce helikopterów firmy. Konstrukcja przypominająca dużego drona będzie wyposażona w osiem silników marki Siemens. 

Jak oświadcza Airbus, początkowo pojazdy będą kierowane przez pilotów, w celu "oswojenia" klientów z pojazdem. Docelowo jednak firma planuje stworzyć pojazdy kompletnie bezzałogowe. Taksówki mają przewozić do 4 pasażerów, a prędkość przelotowa ma wynieść 120 km na godzinę. 

Maszyny będą początkowo latały na stałych trasach i będą mogły wznosić się pionowo. Testy będą natomiast polegały przede wszystkim na startowaniu i lądowaniu, kiedy to zdarza się najwięcej wypadków lotniczych. Z czasem odległości jakie będzie przemierzał AirbusCity będą się wydłużać. 

Nad prototypem bezzałogowej latającej taksówki pracuje również największy rywal Airbusa, czyli amerykański Boeing, który zdążył już przeprowadzić pierwsze testy. AirbusCity ma wejść na rynek do 2023 roku. 

KS

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 4 konzument

Trzeba o tym pamiętać i zrobić na to uprawnienia jeśli będzie taka możliwość no i jeśli cena będzie w miarę przystępna.

! Odpowiedz
10 14 msciwy_ogorek

W Polsce to lekko w 2050 r wejdzie i wszyscy będa mówić: "Patrzcie się jak gonimy Niemcy! "

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.