REKLAMA

Airbus testuje latającą taksówkę

2019-01-28 13:25
publikacja
2019-01-28 13:25

Airbus rozpoczyna testy CityAirbusa, czyli latającej taksówki. Już w październiku 2017 r. testowano poszczególne podzespoły z których składać ma się maszyna, jednak dopiero teraz sprawdzane będzie w całości. 

/ Airbus

O planach testowania nowej maszyny latającej Airbus'a poinformował Bloomberg. Próby będą obywać się w Donauworth w Niemczech, czyli w fabryce helikopterów firmy. Konstrukcja przypominająca dużego drona będzie wyposażona w osiem silników marki Siemens. 

Jak oświadcza Airbus, początkowo pojazdy będą kierowane przez pilotów, w celu "oswojenia" klientów z pojazdem. Docelowo jednak firma planuje stworzyć pojazdy kompletnie bezzałogowe. Taksówki mają przewozić do 4 pasażerów, a prędkość przelotowa ma wynieść 120 km na godzinę. 

Maszyny będą początkowo latały na stałych trasach i będą mogły wznosić się pionowo. Testy będą natomiast polegały przede wszystkim na startowaniu i lądowaniu, kiedy to zdarza się najwięcej wypadków lotniczych. Z czasem odległości jakie będzie przemierzał AirbusCity będą się wydłużać. 

Nad prototypem bezzałogowej latającej taksówki pracuje również największy rywal Airbusa, czyli amerykański Boeing, który zdążył już przeprowadzić pierwsze testy. AirbusCity ma wejść na rynek do 2023 roku. 

KS

Źródło:
Tematy

Niezapłacone długi. Jak odzyskać należności?

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
konzument
Trzeba o tym pamiętać i zrobić na to uprawnienia jeśli będzie taka możliwość no i jeśli cena będzie w miarę przystępna.
msciwy_ogorek
W Polsce to lekko w 2050 r wejdzie i wszyscy będa mówić: "Patrzcie się jak gonimy Niemcy! "

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki