Airbus ostrzega, że brexit bez umowy zmusi go do "trudnych decyzji"

Wiceprezes Airbusa, Katherine Bennett, powiedziała w niedzielę w wywiadzie dla BBC, że firma już wydała "dziesiątki milionów euro" na przygotowanie się do wyjścia W. Brytanii z UE, a brexit bez umowy zmusi ją do podjęcia "trudnych decyzji".

(fot. Regis Duvignau / Reuters)

"Nie ma czegoś takiego, jak dobrze zarządzany +brak umowy+ (ws. brexitu), dla nas jest to absolutnie katastrofalne" - ostrzegła Bennett. "Pewne trudne decyzje będą musiały zapaść (...), będziemy się musieli przyjrzeć naszym przyszłym inwestycjom" - dodała.

Skrzydła samolotów Airbusa są projektowane i produkowane w Wielkiej Brytanii, a więc w oczekiwaniu na brexit Airbus inwestuje już wiele środków w zabezpieczanie systemów informatycznych oraz zapasy części zamiennych.

Wielka Brytania powinna opuścić Wspólnotę 29 marca; jak dotąd brytyjski parlament nie zaaprobował umowy o brexicie, którą rząd wynegocjował z UE, więc przedsiębiorstwa nie mają innego wyjścia, "jak testować swoje poduszki powietrzne" - powiedział szef brytyjskiego oddziału firmy konsultingowej KPMG James Stewart.

"Czas jest dobrem luksusowym, którego już nie mamy, więc ludzie przygotowują się na możliwe konsekwencje" nieuporządkowanego brexitu - dodał Stewart,

Bank Anglii znacznie obniżył na początku lutego prognozę wzrostu gospodarczego Zjednoczonego Królestwa, który ma w 2019 roku wynieść 1,2 proc. PKB, co byłoby najsłabszym wynikiem od kryzysu finansowego sprzed 10 lat.

Szef Banku Anglii Mark Carney powiedział, że przyczyną spowolnienia prognozowanego wzrostu jest "niepewność związana z brexitem", napięcia handlowe między USA i Chinami oraz ogólne pogorszenie światowej koniunktury.(PAP)

fit/ kar/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 12 -pio-

więc co? już grać na spadki, czy jeszcze z tydzień?

! Odpowiedz
9 9 -zbylek

Mam nieodparte wrażenie, że wszyscy mają nadzieję i sądzą że jednak Brytole się opamiętają i znajdą sposób by zrezygnować z tego katastrofalnego pomysłu zwanego brexit. Ci jednak nie wiedzą czy i jeśli już jak tą żabę zjeść...

! Odpowiedz
8 6 grzechu_comeback odpowiada -zbylek

ciekawe skąd wszyscy mondrale czerpią inspiracje w temacie wypisywania o "katastrofie".....
Rzecz miejsca jeszcze w historii nie znalazła a skoro NIKT się nie postarał, by chociaż na serwetce cokolwiek policzyć, to skąd????? Informacyjna wojna strachu?

! Odpowiedz
14 4 grzechu_comeback

ŁO MATKO!!! Czarna dziura nadchodzi! Która wciągnie nie tylko Brytanię ale wszelkie firmy, które cokolwiek mają z nią coś wspólnego. Wygląda na to, że rozpad UE, a na to grają bruxelscy Towarzysze, będzie jeszcze gorsze!!!! Nawet nie ma sensu zaczynać zapasy robić :)

! Odpowiedz
3 12 jkendy

Na rozpad to gra przede wszystkim Władymir finansując idiotyczne wpisy jak ten powyżej.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne