Agencja Prywatyzacji sprzedaje udziały 13 spółek

2001-03-08 11:40
publikacja
2001-03-08 11:40

AP sprzedaje udziały 13 spółek

Dziś Agencja Prywatyzacji zaprosi potencjalnych inwestorów do nabycia udziałów 13 spółek np. warszawskiego Metroneksu, Energosprzętu z Bełchatowa i Łambinowskiej Fabryki Maszyn Celpa. Swoje oferty zainteresowani mogą składać do 11 kwietnia br.

Złotów zamierza sprzedać ZEC

Władze Złotowa (woj. wielkopolskie) zamierzają do czerwca sprzedać do 70 proc. udziałów w Zakładzie Energetyki Cieplnej (ZEC). Kapitał zakładowy firmy zatrudniającej ponad 50 osób, wynosi ok. 12 mln zł i dzieli się na udziały o wartości nominalnej 50 zł każdy. Władze miasta oczekują, że inwestor zmieni organizacją pracy w spółce i zainwestuje w nowe technologie.

2 mln euro na drogę

Cross Bording Cooperation Małopolska otrzyma 7,5 mln zł (2 mln euro) od Funduszu Phare na modernizację drogi prowadzącej do przejścia granicznego ze Słowacją w Koniecznej. Modernizacja 16-kilometrowej drogi będzie kosztować 4 mln euro. Inwestycja rozpocznie się w tym roku, a zostanie zakończona najprawdopodobniej w 2002 r.

Poznańska Modena odnotuje zysk

Poznańska grupa Modena zamierza w tym roku osiągnąć zysk netto przy przychodach na rządu 50 mln zł. W minionym roku grupa zanotowała stratę w wysokości 3,5 mln zł. W jej skład wchodzą spółki w Rawiczu i Środzie Wielkopolskiej, które zajmują się produkcją odzieży oraz firma deweloperska. Największymi akcjonariuszami Modeny jest obecnie jej dwuosobowy zarząd, który wraz z inwestorem branżowym odkupił na przełomie 2000 i 2001 r. od NFI 60 proc. akcji.

E.A., PAP

Źródło:
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki