Afganistan: zginęłi wszyscy uczestnicy ataku na pensjonat

Afgańskie siły bezpieczeństwa zabiły wszystkich uczestników ataku na pensjonat znajdujący się w pobliżu ambasady Hiszpanii, w pilnie strzeżonej dzielnicy Kabulu,w której znajdują się ambasady i budynki rządowe - poinformował w sobotę rzecznik MSW Afganistanu.

Podczas ataku zginęło czterech afgańskich policjantów i hiszpański funkcjonariusz ochrony. Siedem osób doznało niegroźnych obrażeń.

Według informacji przekazanych przez rzecznika afgańskiego MSW Sedik Sedikka, zamachowiec samobójca zdetonował w piątek po południu przed budynkiem pensjonatu ładunek wybuchowy umieszczony w samochodzie. Następnie do budynku wdarło się czterech napastników, którzy przez wiele godzin, aż do soboty nad ranem, prowadzili wymianę ognia z siłami bezpieczeństwa. Wszyscy zostali zabici.

"Operacja zabrała wiele czasu bowiem chcieliśmy uratować ludzi uwięzionych w sąsiednich budynkach. Musieliśmy postępować ostrożnie, stosując odpowiednią taktykę" - powiedział szef policji w Kabulu Abdul Rahmam Rahimi.

Do ataku przyznali się talibowie. Celem ataku był pensjonat często goszczący cudzoziemców, a nie - jak początkowo - przypuszczano ambasada Hiszpanii.

Talibowie dokonali ataku wkrótce po powrocie prezydenta Aszrafa Ghaniego z regionalnej konferencji bezpieczeństwa w Islamabadzie, podczas której zabiegał on o wsparcie w działaniach mających ożywić pogrążone w impasie rozmowy pokojowe z talibskimi bojownikami.

Wcześniej talibowie zaatakowali lotnisko w Kandaharze na południu Afganistanu. W starciach z afgańskim wojskiem i siłami bezpieczeństwa, które trwały ponad dobę, zginęło ok. 60 osób, w tym 50 cywilów. (PAP)

jm/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~piada

Czyli 5:5 stawiałbym na remis z lekką przewagą dla Terrorystów

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil