Afganistan: seria ataków talibów w różnych częściach Kabulu

W stolicy Afganistanu doszło w poniedziałek do serii ataków, w których zginęła jedna osoba, a 35 zostało rannych - poinformowało afgańskie ministerstwo zdrowia. Do przeprowadzenia akcji zbrojnych przyznali się talibowie.

W mieście doszło tego dnia do eksplozji, a następnie w zachodniej części Kabulu rozpoczęła się strzelanina. Walki toczyły się w pobliżu dzielnicy, w której znajduje się m.in. siedziba główna policji i szkoła wojskowa - podał anonimowy przedstawiciel sił bezpieczeństwa Afganistanu.

Talibowie tymczasem informowali, że zaatakowali cele policyjne, wojskowe i wywiadowcze. Ich zdaniem wywołały one poważne straty po stronie rządowej. Według przedstawiciela armii Afganistanu szturm na budynek służb wywiadowczych, we wschodniej części miasta, został szybko odparty.

Do akcji talibów doszło niedługo po ogłoszeniu przez nich rozpoczęcia wiosennej ofensywy przeciwko władzom Afganistanu.

Sytuacja w Afganistanie pogorszyła się znacznie w ostatnich miesiącach. Talibowie podjęli działania w dużych miastach, zwielokrotniły się też w porównaniu z minionym rokiem wpływy Państwa Islamskiego. Dżihadyści z tego ugrupowania przyznali się do niedawnego ataku na żołnierzy, w którym zginęło kilkunastu członków sił bezpieczeństwa kraju.

(PAP)

lm/ kar/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil