Samodzielna większość PiS

Rządzący nie tracą na sprawie lotów byłego marszałka Sejmu. W nowym badaniu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" partia rządząca może liczyć na 41,2 proc. poparcia, co przekłada się na 243 mandaty i samodzielną większość w Sejmie - czytamy w poniedziałkowym wydaniu "Rz".

(fot. Adam Guz / KPRM / Flickr)

"PiS nie traci – przynajmniej na razie – na wpadce z lotami byłego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. W nowym badaniu IBRiS dla "Rzeczpospolitej", przeprowadzonym 9–10 sierpnia, partia rządząca może liczyć na 41,2 proc. poparcia" - napisano. Dodano, że to wynik niewiele mniejszy od sondaży IBRiS z połowy lipca.

Gazeta poinformowała, że w przeliczeniu na mandaty rządzący mogliby liczyć na samodzielną większość w Sejmie – 243 posłów.

"Dystans do PiS zachowuje opozycja podzielona na trzy bloki. Progu wyborczego nie przekracza ani Konfederacja, ani Bezpartyjni Samorządowcy" - czytamy.

amac/ wus/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 6 jes

Ludzie za 500+ i inne łapówki sprzedadzą się całkowicie. Gdzie ten niby dumny naród? I dlatego nasza historia tak wygląda, rozbiory, przegrane wojny, okupacje. Smutne.

! Odpowiedz
5 5 znawca_inwestor

Kiedy to się skończy?

! Odpowiedz
18 21 jendreka

Odradza się wielkie państwo partyjne. Wkroczylismy już druga noga w komunizm, choć jeszcze tego nie wiemy. Historia zatacza kółko.

! Odpowiedz
50 40 karbinadel

Jak widać, Polacy źle się czują w wolności i demokracji - bo to oznacza również wzięcie odpowiedzialności za siebie. Lud woli, żeby to ktoś za nich decydował, ktoś, kto wie, co jest dla ludu lepsze. Wschodnia mentalność ostatecznie przeważyła nad zachodnią. www.żal.pl

! Odpowiedz
28 24 and00

A tak konkretnie, w jaki sposób PiS zmniejszył tą "wolność i demokrację"
Homoseksualiści bardziej pyskaci niż zwykle, partie finansowane z zagranicy nadal istnieją, jak coś ci się nie podoba to możesz mówić i demonstrować co chcesz i gdzie chcesz.
Media bardziej pluralistyczne niż kiedyś, (kiedyś wszystkie główne internacjonalistyczne, teraz TVP ma inną linę, czyli więcej różnych poglądów jest dostępne)
Wybory były, nikt nie zgłaszał zastrzeżeń,
To co konkretnie ci się nie podoba?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
22 19 karbinadel odpowiada and00

Konkretnie to nie podoba mi się powtórne zawłaszczanie państwa przez jedynie słuszną partię. Piszę "powtórne", bo bardzo podobnie było w PRL. Tyle że tamtą partię przywieźli nam Ruscy, a tę żeśmy sobie sami wyhodowali.

! Odpowiedz
6 11 pull_up_terrain_ahead odpowiada karbinadel

Skąd wiesz czy sami.

! Odpowiedz
5 13 karbinadel odpowiada pull_up_terrain_ahead

Nawet jeśli Moskwa i Watykan pomogły, to miliony głosów zwykłych ludzi wyniosły tę partię do władzy. Zawsze można uważać, że wyborcy nie wiedzą co czynią, ale mi się wydaje, że większość po prostu woli taki system - bo de facto jest dla ludu wygodny

! Odpowiedz
5 8 pull_up_terrain_ahead odpowiada karbinadel

Kierunek wschód, tylko.

! Odpowiedz
3 3 and00 odpowiada karbinadel

A na czym to "zawłaszczenie państwa" polega?
Tylko konkretnie, a nie kolejne hasło
Bo moim zdaniem państwo jest mniej zawłaszczone niż za PO , PSL, SLD, czy kto tam jeszcze się dorwał do koryta

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,8% VIII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil