Afera reprywatyzacyjna: jest wniosek o przedłużenie aresztu

Jest wniosek Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu o przedłużenie aresztu wobec Jakuba R., Aliny D. i Roberta N. Były wicedyrektor z warszawskiego Ratusza, jego matka oraz znany adwokat mają postawione zarzuty w związku z warszawską aferą reprywatyzacyjną.

Jakub R., Alina D. oraz Robert N. w areszcie tymczasowym przebywają od roku. Rzeczniczka Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu Katarzyna Bylicka wyjaśnia w rozmowie z IAR, że śledczy skierowali do wrocławskiego Sądu Apelacyjnego wniosek o przedłużenie aresztu o 3 miesiące. "Podstawą był fakt, iż w toku prowadzonego postępowania zachodzi konieczność wykonywania czynności dowodowych o szczególnej zawiłości" - mówi Katarzyna Bylicka.

Cała trójka ma postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Chodzi o przyjmowanie i wręczanie wielomilionowych łapówek w zamian za wydanie korzystnych decyzji reprywatyzacyjnych. Przedwczoraj Jakub R. i jego matka usłyszeli kolejne zarzuty.

Łącznie, wedle ustaleń śledczych, były z-ca dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami mógł przyjąć ponad 45 milionów złotych łapówek. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu decyzję w sprawie ewentualnego przedłużenia aresztu musi podjąć do 25 stycznia.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Jolanta Turkowska/gaj

Źródło: IAR
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj