AeroMobil zaprezentował swój latający samochód

Firma AeroMobil z siedzibą na Słowacji zaprezentowała w czwartek w Monako swój latający samochód. AeroMobil Flying Car ma kosztować 1,2-1,5 miliona euro. Dostawy do klientów mają się rozpocząć w 2020 roku. W pierwszej fazie zaplanowano produkcję 500 sztuk.

(fot. Jean-Paul Pelissier / FORUM)

Producent zapewnia, że Flying Car jest gotowy do lotu w ciągu niespełna trzech minut. Żeby polecieć, potrzebny jest pas startowy, a kierowca/pilot będzie musiał posiadać zarówno prawo jazdy, jak i licencję pilota.

Dwumiejscowy Flying Car ma rozkładane skrzydła, pchające śmigło, hybrydową jednostkę napędową, zasięg ok. 100 km na kołach i 750 km w powietrzu.

"Można z niego korzystać, jak ze zwykłego samochodu - mówi Juraj Vaculik, współzałożyciel i szef AeroMobil. Przyznaje, że - przynajmniej na razie - przepisy nie pozwalają startować z autostrady.

Gdyby latające samoloty miały się upowszechnić, potrzebne będą przepisy, które zapewnią bezpieczeństwo tej formy transportu.

az/ ro/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 3 ~Heh

Tymczasem cebuland może się POchwalić pseudo wyscigówką na chińskich częściach z alibaby

! Odpowiedz
1 8 ~olo

Takie wynalazki powstają chyba od początku motoryzacji. Do tej pory wszystkie trafiały do kosza z napisem "ciekawostki dla mediów ;-) " i raczej nic tu się nie zmieni.

! Odpowiedz
1 3 ~endi

Chyba najfajniejszy był pomysł radzieckich konstruktorów , zbudowali latający czołg , nawet przeprowadzili jedną próbę ale z uwagi na twarde lądowanie zaprzestali dalszych prac w tym kierunku :)

! Odpowiedz
0 6 ~JanKS

A po co nowe przepisy?
To nie ma przepisów regulujących ruch powietrzny prywatnych samolotów?
Czym - w powietrzu - różnić się będzie to słowackie cudo tak bardzo, ze aż potrzeba osobnych przepisów?
Osobne przepisy, to sa potrzebne dla dronów, bo w dronie pilot nie siedzi w środku, tylko gdzieś daleko. W tym latającym samochopdzie pilot jest za sterami i dotyczą go takie same przepisy jak innych pilotów.
Jak by ktos awionetką chciał sie przejechać po szosie, to musi stosowac się do kodeksu drogowego i nei trzeba ustalać specjalnych nowych przepisów.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~inżynier

Nie ma. Bo na ziemi ten dziwoląg jest tak długi że podlega pod ciężarówki z długim załadunkiem , a jako samolot jest na tyle niebezpieczny że będzie mu ciężko z homologacją. Z drugiej strony nie chciałbym żeby na pasie autostrady taki dziwoląg startował z sąsiedniego pasa ruchu bo wystarczy mały wiatr i będzie masakra.

! Odpowiedz
0 0 ~xRTm odpowiada ~inżynier

Już sobie wyobrażam miliony tego typu pojazdów startujących, latających i lądujących w każdym Polskim mieście - ciekawe, kto będzie chciał się poruszać pieszo, czy rowerem, jak w każdej chwili na głowę może spaść takiego cudo, nie wspominając o hałasie.
Przyszłość transportu, to teleportacja a nie jakieś latające zabawki.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Dżejms odpowiada ~xRTm

Teleportacja to bajki dla dzieci. Zauważ że gdyby to było możliwe to również byłoby możliwe zrobienie dowolnej ilości kopii ciebie. Fajnie nie? Potem byście się zabijali bo każdy uważałby że nieruchomość, żona, dzieci i konto w banku to jego. Myślałeś choć chwilkę nad tym co piszesz?

! Odpowiedz
6 7 ~MIKI

Żeby tylko nie zobaczył tego nasz nasz Wielki Wizjoner Fantasta Innowator Morawiecki, bo jeszcze mu przyjdzie do głowy projekt skrzyżowania samochodu z samolotem i łodzią podwodną.Oczywiście z naszych podatków :-)))))

! Odpowiedz
4 5 ~inzynier

Ciekawe ile tego sprzedadzą ? Może z dwie sztuki w tym jedną dla naszego bredzącego o innowacjach, specjalisty od PowerPointa.

! Odpowiedz
1 6 ~Ha

Beda potrzebne przepisy!!! Czyli ta forma transportu sie nie rozwinie!!!!

! Odpowiedz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Narzędzia

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl