Adam Niedzielski pełniącym obowiązki prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia

2019-07-19 12:47
publikacja
2019-07-19 12:47
fot. Andrzej Bogacz / FORUM

Zastępca prezesa NFZ ds. operacyjnych Adam Niedzielski został pełniącym obowiązki prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia – poinformowało w piątek na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

"Adam Niedzielski pełniącym obowiązki prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski w dniu 18 lipca br. powierzył pełnienie obowiązków prezesa NFZ @a_niedzielski, zastępcy prezesa ds. operacyjnych" – czytamy na Twitterze MZ.

Adam Niedzielski pełnił funkcję zastępcy prezesa NFZ ds. operacyjnych od 2018 r. Wcześniej, jak podaje NFZ, związany był m.in. z Ministerstwem Finansów, Najwyższą Izbą Kontroli, Ministerstwem Sprawiedliwości, a także z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Od 2016 r. pełnił funkcję dyrektora generalnego w Ministerstwie Finansów. W latach 2017-2018 był członkiem rady nadzorczej spółki celowej Aplikacje Krytyczne. Ponadto od stycznia do lipca 2018 r. był powołanym na wniosek Ministra Finansów członkiem Rady Narodowego Funduszu Zdrowia.

Niedzielski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na dwóch kierunkach: ekonomia oraz metody ilościowe i systemy informacyjne. W 2003 r. uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych, nadany przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN.

Dotychczasowy prezes NFZ Andrzej Jacyna zrezygnował ze stanowiska w środę. Jak mówił wtedy minister Szumowski, "o powody rezygnacji należy zapytać bezpośrednio prezesa". Przekonywał również, że Jacyna "ma nowe wyzwania".

Andrzej Jacyna był prezesem NFZ od 2018 r. Wcześniej, w latach 2016-2018 był pełniącym obowiązki szefem NFZ.(PAP)

Autor: Dorota Stelmaszczyk

dst/ joz/

Źródło:PAP
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
anna_domagalczyk
Jak donosi znajomy wróbelek, poprzedni prezes nie chciał usuwania z refundacji nowoczesnych leków (droższych, ale skuteczniejszych), np. antydepresantów. MZ w taki sposób obniża poziom refundacji leków, bo nie ma pieniędzy na przedwyborcze pudrowanie opieki ambulatoryjnej (szpitale i tak są na ryczałcie, więc im minister Jak donosi znajomy wróbelek, poprzedni prezes nie chciał usuwania z refundacji nowoczesnych leków (droższych, ale skuteczniejszych), np. antydepresantów. MZ w taki sposób obniża poziom refundacji leków, bo nie ma pieniędzy na przedwyborcze pudrowanie opieki ambulatoryjnej (szpitale i tak są na ryczałcie, więc im minister nic nie może obciąć). No to teraz zapiąć pasy, bo może się zacząć jazda bez trzymanki. A jak to w MZ wygląda propagandowo, to już widzimy przy okazji braku leków w aptekach: najpierw nie było problemu, potem był minimalny, potem była infolinia i problem się skończył - co prawda nie dla pacjentów, a w ogóle to winni byli pacjenci wykupujący na zapas i lekarze, którzy to przepisywali.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki