REKLAMA

Actavis inwestuje w Polsce

2011-04-18 12:30
publikacja
2011-04-18 12:30

Actavis, czwarty co do wielkości na świecie producent leków generycznych, zamierza zainwestować w Polsce ponad 100 mln euro. Pierwszym krokiem jest złożenie oferty wiążącej na zakup Polfy Warszawa. Gdyby do tego doszło Polska stałaby się trzecim rynkiem firmy w skali globalnej, po USA i Wielkiej Brytanii. 

Ta międzynarodowa spółka o islandzkich korzeniach zatrudnia około 10 tys. pracowników w ponad 40 krajach na całym świecie. Posiada zakłady produkcyjne w Europie, USA, Azji oraz oferuje jeden z najbogatszych i najsilniejszych portfeli produktów w przemyśle farmaceutycznym. Actavis tworzy nowoczesne i przyjazne środowisku zakłady produkcyjne, czego przykładem jest nowo otwarta fabryka w Islandii zasilana wyłącznie energią odnawialną.

W Polsce Actavis jest obecny od 5 lat. – Na polskim rynku, który traktujemy strategicznie, sprzedajemy ponad 30 produktów, a w tym roku planujemy wprowadzenie kilkunastu nowych – informuje Izabela Zimmermann, Dyrektor Generalny firmy Actavis Polska. – Od początku roku zatrudniliśmy już ponad 100 nowych pracowników, nasze plany zakładają zwiększenie zatrudnienia o kolejne 50 osób w 2011 roku. Jednocześnie planujemy również zwiększyć nasze udziały na polskim rynku o 60 proc. – dodaje.

W ramach rozwoju swojej działalności na naszym rynku, islandzki producent zamierza złożyć wiążącą ofertę na zakup Polfy Warszawa do 5 maja br. – Kupno Polfy Warszawa dałoby nam możliwość umocnienia pozycji w Polsce, który stałby się naszym trzecim, co do wielkości, rynkiem w skali globalnej, po USA i Wielkiej Brytanii – informuje Izabela Zimmermann. – A im większy rynek, tym większe inwestycje. Planujemy zainwestować w Polsce ponad 100 milionów euro – dodaje.

Z kolei główną korzyścią dla Polfy byłaby możliwość znacznego zwiększenia eksportu, zwłaszcza na dynamicznie rozwijające się rynki na Ukrainie i w Rosji - gdzie Actavis posiada duży zakład produkcyjny w Podolsku. Jako rozpoznawalna marka na świecie, gwarantuje Polfie możliwości eksportowe również na inne zagraniczne rynki. Sam natomiast zyskałby możliwość dynamicznego rozwoju sprzedaży w Europie Środkowej.

Actavis ma duży udział w globalnym rynku szpitalnym, a dzięki Polfie, która dysponuje technologią do produkcji ampułek, mógłby rozwinąć ich sprzedaż na świecie. Islandzki producent mógłby do warszawskiego zakładu wprowadzić najnowsze rozwiązania technologiczne dotyczące produkcji leków sterylnych. Dałoby to obu firmom szerokie pole do współpracy, ponieważ mogłyby razem rozwijać te gałęzie. Poza tym portfolio produktów obu producentów uzupełnia się, więc Polfa nie musi obawiać się, że wytwarzane przez nią leki zostaną wycofane z produkcji.

Actavis jest również zainteresowany możliwością rozpoczęcia produkcji swoich leków w zakładach Polfy Warszawa, a następnie eksportowaniem ich w skali globalnej, co przyczyniłoby się do wzrostu polskiego eksportu.

Co istotne, Actavis zapowiada, że zamierza pozostawić fabrykę w dotychczasowej lokalizacji tak długo, jak będzie to możliwe i zabezpieczyć miejsca pracy pracownikom Polfy Warszawa.

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki