Abp Wesoły apeluje do Polonii o udział w wyborach

Ojczyzna jest wspólną wartością, dlatego obowiązkiem Polaka jest uczestnictwo w jutrzejszych wyborach do Sejmu i Senatu. Apeluje o to arcybiskup Szczepan Wesoły, emerytowany opiekun polskiej emigracji.

Zwraca uwagę, że wszyscy korzystamy ze wspólnej wartości, jaką jest Ojczyzna, w związku z tym zobowiązani jesteśmy coś dla niej zrobić. Arcybiskup tłumaczy, że jeżeli się okaże, że zabraknie tej publicznej wartości, upadnie również ta osobista.

Taką samą odpowiedzialność za przyszłość kraju ponoszą Polacy na emigracji - dodaje laureat tegorocznej nagrody "Lux ex Silesia". Dlatego też - podkreśla - nie można tolerować spotykanego wśród emigracji stwierdzenia, że Polska nic jej nie dała. To nieprawda - mówi abp Wesoły - Polska dała emigrantom wykształcenie i wychowanie. Kapelan przypomniał również słowa papieża Jana Pawła II, że człowiek nie powinien odcinać się od swojej tradycji i tożsamości, bo uschnie, jak roślina pozbawiona korzeni. Podkreślił, że zachowane polskości nie jest w żadnym wypadku zubożeniem.

Arcybiskup Szczepan Wesoły apeluje jednocześnie, by Polonia głosowała rozsądnie i myślała o rodakach w kraju, którzy będą bezpośrednio związani z wybranymi politykami i podejmowanymi przez nich decyzjami.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,8% VIII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil