8,0000 zł
-9,60% -0,8500 zł
ATC Cargo SA (ATA)

Sprzedaż udziałów przez spółkę zależną od ATC Cargo S.A.

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 5 / 2019
Data sporządzenia: 2019-07-23
Skrócona nazwa emitenta
ATC CARGO S.A.
Temat
Sprzedaż udziałów przez spółkę zależną od ATC Cargo S.A.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Spółki ATC Cargo S.A. z siedzibą w Gdyni (dalej: Emitent) informuje, iż w dniu 23 lipca 2019 r. powziął informację o obustronnym podpisaniu umowy sprzedaży udziałów pomiędzy spółką zależną od Emitenta, tj. ATC Cargo Limited z siedzibą w Hongkongu a Worldwide Logistic Overseas Corporation Limited z siedzibą w Hongkongu (dalej: WWL). Na podstawie tej umowy WWL zakupił wszystkie udziały, które spółka zależna od Emitenta posiadała w spółce ATC Worldwide Limited z siedzibą w Hongkongu, tj. łącznie 480 sztuk. Udziały te stanowią 60% w kapitale zakładowym spółki i tyle samo głosów na zgromadzeniu wspólników.

W wyniku opisanego wyżej zbycia udziałów, spółki ATC Worldwide Limited z siedzibą w Hongkongu oraz ATC Worldwide China Limited z siedzibą w Szanghaju (spółka w 100% zależna ATC Worldwide Limited, która prowadziła działalność operacyjną w zakresie morskiego przewoźnika umownego (NVOCC), świadcząc przy tym usługi na rzecz Emitenta) nie będą już wchodziły w skład grupy kapitałowej ATC Cargo S.A.

Zbycie udziałów, o którym mowa powyżej związane jest z realizacją strategii zacieśniania współpracy pomiędzy ATC Cargo S.A. a Worldwide Logistics Group.

Spółka należąca do Worldwide Logistics Group, tj. Worldwide Overseas Holdings Pte. Ltd. posiada 500.000 akcji Emitenta, które nabyła w dniu 09.02.2018 roku (o czym Emitent informował raportem bieżącym ESPI 1/2018). Fakt ten doprowadził do pogłębienia współpracy pomiędzy ATC Cargo S.A. a Worldwide Logistics Group. W związku z tym podjęto decyzję o braku celowości dalszego utrzymywania odrębnej struktury organizacyjnej, świadczącej usługi przewoźnika morskiego umownego i zdecydowano o dokonaniu sprzedaży udziałów, o której mowa powyżej na rzecz WWL.

Podstawa prawna:
art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE

Osoby reprezentujące spółkę:
· Artur Jadeszko - Prezes Zarządu
· Wiktor Bąk - Wiceprezes Zarządu

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
Źródło: GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.