ARP: wpłynęły środki za części majątku stoczni Gdynia

08.12. Warszawa (PAP) - Agencja Rozwoju Przemysłu poinformowała we wtorek, że Stocznia Remontowa Nauta i firma Energomontaż Północ wpłaciły pełną kwotę - około 90 mln zł - za wylicytowane części majątku stoczni Gdynia. Za aktywa stoczni Szczecin wpłynęło natomiast 211,6 tys. zł od Szczecińskiej Stoczni Remontowej Gryfia.

Konsorcjum osób fizycznych, które wylicytowało południową część stoczni Szczecin, gdzie znajduje się nabrzeże wyposażeniowe za ponad 7,8 mln zł oraz budynek z biurami projektowymi stoczni za ponad 2,3 mln zł, ma wpłacić pieniądze do 15 grudnia. Podpisanie warunkowych umów sprzedaży w formie aktu notarialnego przewidziano 17 grudnia.

ARP poinformowała, że podpisanie warunkowej umowy sprzedaży w przypadku stoczni Nauta i firmy Energomontaż Północ nastąpi odpowiednio 10 i 14 grudnia. Stocznia Nauta wylicytowała m.in. "rejony wyposażenia statków i prefabrykacji przestrzennych", a spółka Energomontaż Północ Warszawa wygrała przetarg na rejon montażu statków, czyli tzw. mały dok.

Z kolei Szczecińska Stocznia Remontowa Gryfia wylicytowała zestaw sterowy do kontenerowca. Jak poinformowała ARP, 9 grudnia zostanie podpisana warunkowa umowa sprzedaży w formie aktu notarialnego.

Kolejne aukcje na części majątku stoczni Gdynia i Szczecin zostaną przeprowadzone odpowiednio: 16 i 18 grudnia. 11 grudnia mija termin składania przez potencjalnych inwestorów oświadczeń rejestracyjnych oraz wpłaty wadium, uprawniającego do udziału w aukcjach.

6 listopada 2008 r. Komisja Europejska uznała, że udzielona zakładom w Gdyni i Szczecinie przez polski rząd pomoc publiczna jest nielegalna. Zgodnie z planem uzgodnionym z KE, podzielony na części majątek stoczni został częściowo sprzedany w maju. Wylicytował je wówczas katarski Fundusz Stichting Particulier Fonds Greenrights. Inwestor, choć wpłacił wadium w wysokości 8 mln euro, nie zapłacił jednak całości pieniędzy. Później nad przejęciem aktywów stoczni zastanawiała się katarska rządowa agencja Qatar Investment Authority, ale ostatecznie wycofała się z inwestycji. (PAP)

dol/ bos/ gma/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil