15,2000 zł
1,00% 0,1500 zł
Archicom S.A. (ARH)

Zawarcie umowy o roboty budowlane przez spółkę zależną Emitenta

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 57 / 2019
Data sporządzenia: 2019-11-12
Skrócona nazwa emitenta
ARCHICOM S.A.
Temat
Zawarcie umowy o roboty budowlane przez spółkę zależną Emitenta
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Archicom S.A. („Spółka”) informuje, że spółka zależna Emitenta tj. spółka pod firmą Archicom Polska S.A. z siedzibą w Łodzi („Inwestor”) zawarła ze spółką pod firmą Budo Instal sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie („Wykonawca”) w dniu 10 czerwca 2019 roku umowę na wykonawstwo, której przedmiotem jest realizacja przedsięwzięcia deweloperskiego „Osiedle Przylesie Marcelin” przy ul. Jeleniogórskiej w Poznaniu („Osiedle”) obejmującego dwa budynki mieszkalne wielorodzinne z garażami podziemnymi na zasadach określonych w tejże umowie („Umowa”).

Wynagrodzenie dla Wykonawcy z tytułu realizacji przedmiotu Umowy zostało ujęte ryczałtowo i wynosi netto 57.957.000,00 PLN, do którego zostanie doliczony należny podatek VAT. Harmonogram realizacji umowy przewiduje, że zakończenie robót budowlanych nastąpi w terminie do dnia 24 czerwca 2021 roku, a odbiór końcowy i przekazanie przedmiotu Umowy Zamawiającemu nastąpi w terminie do dnia 30 września 2021 r.
Umowa zastrzega obowiązek zapłaty przez Wykonawcę na rzecz Inwestora m.in. kary umownej w wysokości 5% wynagrodzenia w przypadku odstąpienia od Umowy przez Inwestora z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy oraz w wysokości 0,01% wynagrodzenia za każdy dzień opóźnienia w realizacji Umowy. Podobnie, Umowa przewiduje obowiązek zapłaty przez Inwestora na rzecz Wykonawcy kary umownej w wysokości 5% wynagrodzenia w przypadku odstąpienia od Umowy przez Wykonawcę z przyczyn leżących po stronie Inwestora oraz w wysokości 0,01% wynagrodzenia za każdy dzień opóźnienia w dokonaniu czynności przeglądu przedodbiorowego i odbioru końcowego. Postanowienia Umowy nie odbiegają od standardów rynkowych w zakresie dotyczącym umów o roboty budowlane, w szczególności w zakresie gwarancji i rękojmi oraz zabezpieczenia wykonania umowy, które stanowi kaucja gwarancyjna.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2019-11-12 Krzysztof Andrulewicz Prezes Zarządu
2019-11-12 Artur Więznowski Członek ZArządu
Źródło: GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.