0,74 zł
-1,33% -0,01 zł
Airway Medix S.A. (AWM)

Zamknięcie transakcji sprzedaży technologii CSS

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 26 / 2017
Data sporządzenia: 2017-10-03
Skrócona nazwa emitenta
AIRWAY MEDIX S.A.
Temat
Zamknięcie transakcji sprzedaży technologii CSS
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd spółki Airway Medix S.A. z siedzibą w Warszawie („Emitent”) informuje, że w dniu 3 października 2017 r., w wykonaniu warunkowej umowy sprzedaży zawartej w dniu 17 sierpnia 2017 r. pomiędzy Emitentem, Biovo Technologies Limited, Panem Markiem Orłowskim oraz Panem Oron Zachar, a Teleflex Medical Europe Limited z siedzibą w Dublinie, Irlandia („Kupujący”) („Umowa Sprzedaży”), Emitent zbył na rzecz Kupującego zorganizowaną część przedsiębiorstwa, tj. zespół składników materialnych i niematerialnych przeznaczony do prowadzenia działalności w zakresie rozwoju, wytwarzania, dystrybucji oraz sprzedaży technologii dotyczącej zamkniętego systemu do czyszczenia rurek intubacyjnych (closed suction catheter airway maintenance system) („Technologia CSS”) („ZCP”) za cenę wynoszącą 10.500.000 euro („Cena Sprzedaży”). W dniu zamknięcia transakcji Kupujący dokonał płatności kwoty w wysokości 5.355.000 euro na rzecz Emitenta jak również w tej dacie nastąpiło przejście tytułu własności do ZCP na rzecz Kupującego. Zapłacona kwota jest równa pierwszej transzy Ceny Sprzedaży pomniejszonej o kwotę zatrzymaną przez Kupującego na zabezpieczenie ewentualnych roszczeń z tytułu Umowy Sprzedaży. Dodatkowo, w związku z zamknięciem transakcji, w dniu 3 października 2017 roku zawarte zostały umowy o technicznym i standardowym charakterze dotyczące współpracy w obszarze dalszego rozwoju produktu przy użyciu Technologii CSS oraz jego wytwarzania przez Emitenta, we współpracy z Biovo, na rzecz Kupującego.
O zawarciu Umowy Sprzedaży oraz spełnieniu warunków zawieszających wykonanie Umowy Sprzedaży, Emitent informował w raportach bieżących nr 19/2017 z dnia 17 sierpnia 2017 r. oraz nr 22/2017 z dnia 14 września 2017 r.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2017-10-03 MAREK ORŁOWSKI PREZES ZARZĄDU
2017-10-03 ANNA ARANOWSKA-BABLOK CZŁONEK ZARZĄDU
Źródło: GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl