REKLAMA

AGORA w pierwszej dwudziestce rankingu FORBESA

2000-10-16 00:00
publikacja
2000-10-16 00:00

AGORA w pierwszej dwudziestce rankingu FORBESA

Duża mała spółka

Agora znalazła się na liście 300 najlepszych małych firm na świecie w tegorocznym rankingu Forbes Global. Jako jedyna spółka z Polski zajęła miejsce w pierwszej dwudziestce. Ranking będzie opublikowany w najbliższym wydaniu magazynu.

Jesteśmy zaszczyceni i bardzo dumni, że jako jedyna polska firma znaleźliśmy się w elitarnej grupie, w pierwszej dwudziestce najlepszych ”małych” firm na świecie - powiedziała PG Wanda Rapaczyński, prezes Agory - Są to firmy, które Forbes Global uważa za światową elitę i je ”obstawia”, prognozując ich dalszy, dynamiczny rozwój. Taka opinia Forbes Global - pisma traktowanego przez inwestorów jako źródło wskazówek w jakie spółki inwestować - bardzo nas cieszy. To miła ocena właśnie teraz, bo mówi, że nasze perspektywy, ważniejsze niż przejściowe wahnięcia kursów, są oceniane bardzo dobrze.

A jak postrzegają ten fakt analitycy? Wystarczy spojrzeć na spadki Nasdaq, Dow Jonesa - niezależnie w jakim rankingu teraz firma by nie wygrała, nie będzie to miało przełożenia na kurs - uważa Andrzej Szymański z DM BIG BG. Analityk zaznacza przy tym, że jest to jeden z wielu rankingów przygotowywanych przez to pismo. Rzeczywiście, Forbes znany jest z publikacji rankingów w rodzaju: 100 największych ludzi na świecie lub 100 najbogatszych Amerykanów. Jego opinię podziela Anna Hess z CDM Pekao. Kiedy jednak sytuacja na parkietach się poprawi, obecność na liście Forbesa może stać się jednym z czynników, który zwracać będzie uwagę inwestorów - podkreśliła Hess. Jej zdaniem uznanie Agory za jedną z najlepszych małych firm na świecie to dla niej ogromne wyróżnienie. Podobny pogląd wyraża Szymański. Doceniono fakt, że Agora powstała z niczego. Została założona przez grupę entuzjastów, którzy rozpoczęli wydawanie Gazety i przerodziła się w największą spółkę medialną w Europie Środkowowschodniej. I prawdopodobnie będzie rosła nadal, ponieważ według planów weźmie ona udział w konsolidacji sektora medialnego, tak, że ma szansę stać się naprawdę dużą firmą - prognozuje Szymański.

Forbes Global jest międzynarodową edycją amerykańskiego magazynu Forbes adresowanego do środowisk biznesowych. Oba pisma liczą na świecie blisko 5 mln czytelników.

Obok polskiej Agory, na samej górze listy firm Forbes Global, których roczny przychód nie przekracza 0,5 mld USD, blisko połowę wypełniają spółki europejskie, w tym aż trzy z Niemiec. Pozostałe to firmy azjatyckie m.in. z Indii, Hong Kongu, Tajwanu, Chin oraz Japonii.

ANNA KŁOSSOWSKA

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki