ABW zatrzymała osobę ws. podsłuchów

ABW zatrzymała mężczyznę w sprawie podsłuchów ujawnionych przez Wprost. To Łukasz N. - menadżer restauracji "Sowa i Przyjaciele", w której nagrano potajemnie polityków.

Rzecznik Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Maciej Karczyński nie chciał podać szczegółów. "Funkcjonariusze ABW na polecenie prokuratury zatrzymali w centrum Warszawy osobę, która ma związek z opublikowanymi nagraniami" - powiedział. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Renata Mazur przyznała, że zatrzymanym mężczyzną jest Łukasz N.

"Wprost" ujawniło w sobotę podsłuchy rozmów m.in. ministra spraw wewnętrznych i prezesa NBP oraz byłego ministra transportu Sławomira Nowaka. Śledztwo prokuratury wszczęto na wniosek Bartłomieja Sienkiewicza i byłego szefa GROM-u Dariusza Zawadki - bohaterów ujawnionych taśm.


iar / gaj
Źródło: IAR
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 30 ~endi

A kiedy samobójstwo ?

! Odpowiedz
0 25 ~Jacek

Widać co robią- czystkę. "Bohaterzy" nagrań powinni w ciągu góra 2 dni znaleść się "na ulicy", a przeciwko nim nie powino zacząć sie śldedctwo? Paragraf by się znalazł. SKANDAL, CO ROBI ABW W IMIĘ RZĄDU!!!!!!!!!!!!!!!!

! Odpowiedz
2 8 ~qaduq

Od kiedy to mówienie prawdy jest przestępstwem w wolnej podobno Polsce ? Najpierw trzeba stwierdzić , że rozmówcy kogoś złosliie i bez żadnych podstw szkalowali . A co jest , każdy widzi . Jedyne , że coś niewyraźnie nagrano dla publiki trzy słowa o centrze ? Może przewidywali , że nasi zagrają w Brazylii i mówili o Lewandowskim ? To już minister abstynent i prezes banku abstynent od dzieciństwa , jako dodatkowe kryterium doboru kadr ? I to w kraju , gdzie szaleńcza akcyza i podatek zmusza patriotów do zakupu od wrażych elementów , dostarczających spragnionemu narodowi za pół ceny towar ? Kto bez winy , niech dalej napada ma niewinnych miłośników prawdy , a reszta do lusterka .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 24 ~Guru

Ale tusk się zeszmacił dyktator jeden . Zapamiętaj sobie Tusku że gęby mi nie zamkniesz !!!!!

! Odpowiedz
0 20 ~AND777

Politycy bawią się jak w piaskownicy dzieci.Tylko dla czego społeczeństwo ma płacić za takie skandaliczne zachowanie.Jeszcze w mediach występują i śmieją się w twarz.Do czego to doszło.Niema już ludzi honoru w tej wolnej Polsce?.Tylko afery i komisje śledcze,i znów płacą najbiedniejsi podatnicy.Hańba.... brak słów, i dla tego kto może to się "desantuje z Polski",zdrowie zaoszczędzić.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~spartoo

co i kogo masz konkretnie na myśli,bo jakoś tak mgliście piszesz....zgaduje-jesteś leming,zaskoczony sytuacją w jakiej jest PO i tak sobie mamroczesz pod nosem,niby cos tam cię oburza,ale lepiej użyć sloganu-znowu z moich podatków itd

! Odpowiedz
1 26 ~jasnowidz

Please ! Don't kill the messenger -"Zatrzymano osobę ws. podsłuchów"Polska afera podsłuchowa. Hahahah. O naiwności ludzka ! dzisiaj tak cały świat biznesu i polityki jest skorumpowany mafijnie! To biznes mafijny steruje wielką polityką świata. Nam wmawiają że to dla naszego dobra i troski o nas! Drukują na masową skale (oficjalnie fałszują pieniądz) w trosce o nas. Przy nich matka Teresa to grzesznica. Scenariusz wszędzie jest ten sam, najpierw mafijno polityczne układy przy ustronnych stolikach- prowadzące do zdegenerowania i w efekcie transportu ciał ofiar opozycji ciężarówkami. To jest do tego stopnia skorumpowane że aż strach o tym wiedzieć. Dlatego jest tyle g**na na świecie, tyle przemocy! Przeciętny odbiorca masmediów nawet w najśmielszych snach nie podejrzewa do jakiego stopnia nastąpiło światowe zepsucie. Z tego powodu nastąpi jeszcze pogorszenie lokalnych konfliktów i dalsza degradacja świata. Aż do wielkiej rozpierduchy! Cynicznie będą dochodzić kto ujawnił mafijne machlojki, komu zależało na obaleniu dobroczyńców narodu. Tym samym przyznają że układy mają prawo bytu dla „dobra ojczyzny” (znana nuta). Przepraszam ale takie są fakty.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 17 ~E1946

niema slow na idiotow

! Odpowiedz
2 32 ~wba

To ja już nic nie kumam :) przecież premier powiedział,że panowie Sienkiewicz i Belka nic złego nie zrobili ,że wręcz działali dla dobra kraju , tym gościom co nagrali i opublikowali powinni nagrani podziekować ,że ujawnili szerokiej publiczności jak bardzo się troszczą o Polskę i Polaków .

! Odpowiedz
1 7 ~jajapl

Po tytule to chyba Belkę ?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil