REKLAMA

ABW bierze się za Polaków, którzy walczą na Ukrainie

2014-12-08 04:51
publikacja
2014-12-08 04:51
FORUM

ABW bierze się za Polaków, którzy walczą na Ukrainie. W Bielsku-Białej ruszyło pierwsze śledztwo w sprawie Polaka, który walczy w Donbasie po stronie separatystów - informuje "Rzeczpospolita".

Polacy nie mogą służyć w innej armii niż krajowa (FORUM)

Zgodnie z prawem obywatel Polski nie może służyć w armii innej niż nasza. Artykuł 141 § 1 kodeksu karnego mówi, że Polak, który służy w obcym wojsku lub w obcej organizacji wojskowej, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".

Według informacji gazety, ABW zawiadomi wkrótce prokuratury w Katowicach i Szczecinie o dwóch kolejnych Polakach walczących po stronie separatystów.

Więcej na http://www.rp.pl (PAP)

sto/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (23)

dodaj komentarz
~Obywatel
A czy ABW zajmie się też polakami którzy walczą po stronie ukraińskiej? Wątpliwe...
~TVrepublika
"Nie separatyści ale rosyjskie wojsko i służby specjalne. Setki dokumentów na potwierdzenie " . "Internauta @lennutrajektoor na Twitterze opublikował link do archiwum zawierającego aż 66,7 GB danych wykradzionych z serwerów rosyjskiego Ministerstwa Wewnętrznego (MVD) na temat zaangażowania rosyjskich służb "Nie separatyści ale rosyjskie wojsko i służby specjalne. Setki dokumentów na potwierdzenie " . "Internauta @lennutrajektoor na Twitterze opublikował link do archiwum zawierającego aż 66,7 GB danych wykradzionych z serwerów rosyjskiego Ministerstwa Wewnętrznego (MVD) na temat zaangażowania rosyjskich służb specjalnych i wojska w agresji na Ukrainę. " Informację tę podaje serwis niebezpiecznik.pl. Za portalem publikujemy link do tej pokaźnej bazy danych: https://drive.google.com/folderview?id=0BxsQ108is142Q1dMcVNUc3J2U28" Udało nam się się przetłumaczyć z rosyjskiego na polski jeden z dokumentów. Dotyczy on rozkazu rosyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych dla rosyjskiej jednostki w Rostowie, której zadaniem jest ujawnienie agentów Służby Bezpieczeństwa Ukrainy udających rosyjskich imigrantów w rejonie DonbasuA TO JEGO TŁUMACZENIE NA JĘZYK POLSKI Zgodnie z rozkazem nr 912 z 24 lipca 2014 r. Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Rosji w regionie Rostów przesyłamy informacje o środkach podjętych w celu identyfikacji imigrantów z Ukrainy: poszukiwanych, wcześniej skazanych lub zbiegłych oraz specjalnie przeszkolonych zwolenników radykalnego prawicowego ugrupowania „Prawy Sektor”, działających pod rozkazami Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (wywiadu): 1. Podjęliśmy współpracę z następujących departamentami: Federalny Urząd Imigracyjny (FIS) otrzymuje codzienne raporty na temat ukraińskich obywateli przybywających do obwodu Verkhnedonsk i rejestrujących się w FIS; dane są sprawdzane przez IBD "Region" /chodzi o funkcję w służbach i pseudonim. przyp.red./; Ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych otrzymuje codziennie informacje na temat liczby osób, które otrzymują wsparcie przy osiedlaniu się w Rosji. Wszyscy obywatele, którzy znajdą się w centrum naszego zainteresowania, są sprawdzani. Zbieramy informacje na temat motywów ich przyjazdu i planowanych miejsc ich osiedlenia się zarówno w Rosji, jak i w innych regionach Ukrainy. 2. Wzmocniono kontrolę szczególnie niebezpiecznych osób, a pracownicy zostali poinstruowani, jak zapobiegać dywersji i aktom terrorystycznym. 3. Jeżeli otrzymamy ważne dane, to natychmiast je przekażemy. Tymczasowy zastępca szefa Departamentu Policji (Kazań) (...) Szef Policji" Portal InformNapalm zapowiada przygotowanie w oparciu o skradzione dane raportu i przetłumaczenie go na język angielski. Nie wiadomo na razie, kto stoi za atakiem hakerskim na strony rosyjskiego resortu spraw wewnętrznych.
~zacny
Nie zmienia to faktu że zakaz służby w obcych armiach dotyczy zarówno armi rosyjskiej, separystycznej, ukraińskiej czy każdej innej. Jak pisałem wcześniej to jest konflikt na linii Rosja -Ukraina i nie dajmy się wciągnąć w to bagno. Najpierw myślmy o swoim tyłku a nie uszczęsliwiajmy innych na siłę. Jak sie Rosja Nie zmienia to faktu że zakaz służby w obcych armiach dotyczy zarówno armi rosyjskiej, separystycznej, ukraińskiej czy każdej innej. Jak pisałem wcześniej to jest konflikt na linii Rosja -Ukraina i nie dajmy się wciągnąć w to bagno. Najpierw myślmy o swoim tyłku a nie uszczęsliwiajmy innych na siłę. Jak sie Rosja z Ukrainą dogada to gotowi jeszcze powiedziać że to my ich napuszczaliśmy na siebie.
~tv odpowiada ~zacny
ty zacny kiedy kończysz zmianę ? gdzieś z połowa wpisów od 8 rano jest twoja , można powiedzieć,że cięszko pracujesz
~gosc
Niech ABW jedzie do Ługańska i tam ich ściga. Tyle w temacie.
~antysocjalista
Szkoda, że ABW tak nie brało się do roboty jak trzeba było wyjaśnić sprawy śmierci Andrzeja Leppera, gen. Petelickiego i wielu innych, których dopadł "seryjny samobójca". ALe pod publiczkę lepiej zrobić z kogoś Brunona K. podrzucając mu worek saletry, ewentualnie złapać "groźnych faszystów" w Szkoda, że ABW tak nie brało się do roboty jak trzeba było wyjaśnić sprawy śmierci Andrzeja Leppera, gen. Petelickiego i wielu innych, których dopadł "seryjny samobójca". ALe pod publiczkę lepiej zrobić z kogoś Brunona K. podrzucając mu worek saletry, ewentualnie złapać "groźnych faszystów" w wieku 18-20 lat wybierających się na Marsz Niepodległości...
~Ekonomista
A dlaczego byłe eSBeki z ABW nie biorą się za podżegaczy wojennych typu Tusk, Sikorski, Kaczyński, Kwaśniewski (jeździli na Ukrainę i namawiali do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE, odwiedzali Julię Tymoszenko w ZK itp.), którzy mącili na Ukrainie i wywołali "Majdan" - czyli obalenie demokratycznie (standardy A dlaczego byłe eSBeki z ABW nie biorą się za podżegaczy wojennych typu Tusk, Sikorski, Kaczyński, Kwaśniewski (jeździli na Ukrainę i namawiali do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE, odwiedzali Julię Tymoszenko w ZK itp.), którzy mącili na Ukrainie i wywołali "Majdan" - czyli obalenie demokratycznie (standardy demokratycznych wyborów prawdopodobnie takie same jak w Polsce :) ) wybranych władz?
~zacny
Do listy dopisał bym jeszcze Pawła Kowala, Pawłą Zalewskiego (jeden to były PIS, drugi to PO).Jak widać lobby Ukraińskie działa po obu stronach w Polsce.
~Ekonomista odpowiada ~zacny
To są dwie strony tylko oficjalnie :) Nieoficjalnie to jedna i ta sama socjalistyczna banda, czyli LEWICA służąca USRAELOWI :)
~zacny odpowiada ~Ekonomista
Dokładnie. Dla dociekliwych zobaczcie od kogo Kowal dostaje odznaczenia, co Zalewski wypisuje na tweet'erze

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki