REKLAMA

95 proc. spółek z WIG20 inwestuje w OZE lub korzysta z zielonej energii

2023-06-13 09:04
publikacja
2023-06-13 09:04

95 proc. spółek z WIG20 (wzrost o 5 pp. rdr) oraz 85 proc. firm z mWIG40 (wzrost o 20 pp. rdr) inwestuje w OZE lub już korzysta z energii pochodzącej z odnawialnych źródeł energii - wynika z badania działającej w sektorze energetycznym firmy Luneos.

95 proc. spółek z WIG20 inwestuje w OZE lub korzysta z zielonej energii
95 proc. spółek z WIG20 inwestuje w OZE lub korzysta z zielonej energii
fot. Kacper Pempel / / FORUM

Druga edycja badania Luneos została wykonana w maju i czerwcu 2023 r. Analizie poddane były raporty niefinansowe oraz sprawozdania zarządu z działalności za 2022 r. spółek z indeksów: WIG20, mWIG40 i sWIG80.

Z badania wynika, że z sWIG80 62,3 proc. (wzrost o 3,3 pp. rdr) przedsiębiorstw inwestuje w OZE lub już korzysta z energii pochodzącej z odnawialnych źródeł energii.

Przedsiębiorstwa pytano także o plany związane z inwestycjami we własną energię pochodzącą z fotowoltaiki lub farm wiatrowych i - jak stwierdzono - 60 proc. z WIG20 planuje albo już inwestuje we własną energię pochodzącą z OZE (wzrost o 10 punktów procentowych rdr), 50 proc. firm z mWIG40 planuje albo już inwestuje we własną energię pochodzącą z OZE (wzrost o 10 punktów procentowych rdr), 31,3 proc. firm z sWIG80 planuje albo już inwestuje we własną energię pochodzącą z OZE (wzrost o 5,3 punktów procentowych rdr).

"We wszystkich badanych przez nas aspektach zaobserwowaliśmy wyniki lepsze niż te sprzed roku. To potwierdza, że zarządzający giełdowymi przedsiębiorstwami zdają sobie sprawę z istoty transformacji energetycznej. Nadal jednak znacznie gorzej prezentuje się wynik najmniejszych badanych przez nas podmiotów. Liczymy, że w kolejnej edycji naszego badania to właśnie spółki z sWIG80 najmocniej poprawią swój wynik i zintensyfikują działania na rzecz transformacji energetycznej" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Michał Kozłowski, współzałożyciel i wiceprezes Luneos oraz CEO Luneos Green Energy. 

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki