92 mld zł dla rodzin w ramach 500+. Minister podsumowała program

Od początku funkcjonowania programu "Rodzina 500 plus" do rodzin trafiło w sumie ponad 92 mld zł; to wsparcie dla 6,4 mln dzieci - powiedziała PAP minister rodziny Marlena Maląg. Dodała, że program jest optymalny i na ten moment rząd nie planuje go zmieniać.

(Kancelaria Premiera RP)

Minister rodziny podkreśliła, że wsparcie rodzin zawsze było priorytetem rządu Zjednoczonej Prawicy. Fundamentem tego wsparcia jest realizowany od kwietnia 2016 r. program "Rodzina 500 plus". Od lipca działa on w rozszerzonej formule - świadczenie przysługuje wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.

"Początek roku to zawsze czas podsumowań. Jeżeli popatrzymy na program +Rodzina 500 plus+, to od początku jego funkcjonowania do końca listopada 2019 r. do rodzin trafiło ponad 92 mld zł. To wsparcie dla 6,4 mln dzieci" - powiedziała szefowa MRPiPS.

Wskazała, że w budżecie państwa na 2020 r. na program "500 plus" zarezerwowano ok. 40 mld zł.

"Świadczenia są na bieżąco wypłacane. Program przyczynił się do znacznej poprawy sytuacji materialnej rodzin. Ale nasza polityka prorodzinna sprzyja nie tylko rodzinom, jest także kołem zamachowym polskiej gospodarki" - podkreśliła Maląg.

Jak dodała, z perspektywy czasu można ocenić, że program osiągnął swoje cele. "Rodziny wiedzą, na co przeznaczać pieniądze z programu. Stereotyp, że Polacy w niewłaściwy sposób wydają te środki nie znajduje potwierdzenia w faktach. Zamiana świadczeń pieniężnych na pomoc rzeczową jest mikroskopijna. To jest śladowa skala problemu, która nie ma wpływu na zmianę podejścia do wypłaty tego świadczenia" - powiedziała minister.

Podkreśliła, że program w obecnym kształcie jest optymalny i rząd na ten moment nie planuje go zmieniać.

"Celem w dalszym ciągu jest inwestycja w rodzinę, ale musimy także skupić się na polityce demograficznej. Wielokrotnie wskazywaliśmy, że jesteśmy w tzw. pułapce demograficznej, dlatego musimy zbadać, jakie czynniki powinny być uwzględnione w propozycjach dla społeczeństwa, by rodziny częściej decydowały się na dzieci" - powiedziała Maląg.

"Tworzymy strategie demograficzną i liczymy, że ten materiał, który zostanie wypracowany wspólnie z Radą Rodziny, pozwoli obrać odpowiednie kierunki pracy rządu i wsparcia dla rodzin" - dodała szefowa MRPiPS.(PAP)

autorka: Karolina Kropiwiec

kkr/ mhr/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 37 r4k

To oznacza również, że to 92 mld zł komuś zostało zabrane w formie podatków.

! Odpowiedz
6 15 pazdzioch_indastries

A ile poszło na obsługę?
Jaki to miało efekt na obroty lidla biedronki i innego obcego kapitału?

takie mnie dane zapodaj a nie że dzieci dostały 92mld, Marlenko.

! Odpowiedz
6 16 damian93

Już nawet PiSiory nie próbują wmówić, że poprawiło to demografię?? Polskie rodziny dobrze wydatkują 500+, czyli jak?? Przepuszczają wszystko przez 4 litery??

! Odpowiedz
3 7 newsman

mój znajomy ;dzieciorob;;ma karte dużej rodziny i od kiedy dostaje 500plus zaczyna chodzic do knsjp z SUSHI twierdzi ze jest klasa srednia i mowi seriami dialogow z tvp info

! Odpowiedz
3 8 newsman

powiem więcej nie tylko zaczal chodzic na sushi ale mam kredyt i notorycznie nie placi abonamentu RTV na moje pytanie kto za to placi odpowiada ..emeryci mohery'''

! Odpowiedz
4 22 jkendy

Zważywszy, że dzieci z tego nie ma więcej, to te pieniądze powiększyły tylko inflację i nic więcej.

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 22 marxs

co za 92 mld zł?
1.mozna byłoby ze dwie elektrownie atomowe postawić
2.mozna byłoby w małych polskich firmach wprowadzić ZUS ,PIT i NFZ liczony od dochodu
3.mozna byłoby zrobić 20-30 tys.zł kwoty wolnej od podatku DLA WSZYSTKICH
4.wreszcie można byłoby zlikwidować w ogóle PIT I KaŻDY dostałby około 20 % podwyżki
a tak kasa popłynęła do lidlów,bidonek na zakupy chińskiego rakotwórczego badziewia,na producentów alkoholi i śmieciówy GMO i na zakup najnowszych srajfonów oraz złomu samochodowego z Niemiec

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 6 marxs

ps.słyszałem (to prawda) że chińscy producenci i niemieccy handlowcy żądają kategorycznie od PISowskiego sprzedajstwa wprowadzenia w Polsce 1500+ nie tylko na dzieci ale także na rencistów i emerytów

! Odpowiedz
1 7 szeregowy_forumowicz

Prawda kogoś uwiera? To powtórzę, społeczeństwo ma być głupie.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne