REKLAMA
WAŻNE

92 mld zł dla rodzin w ramach 500+. Minister podsumowała program

2020-01-17 06:56
publikacja
2020-01-17 06:56

Od początku funkcjonowania programu "Rodzina 500 plus" do rodzin trafiło w sumie ponad 92 mld zł; to wsparcie dla 6,4 mln dzieci - powiedziała PAP minister rodziny Marlena Maląg. Dodała, że program jest optymalny i na ten moment rząd nie planuje go zmieniać.

/ Kancelaria Premiera RP

Minister rodziny podkreśliła, że wsparcie rodzin zawsze było priorytetem rządu Zjednoczonej Prawicy. Fundamentem tego wsparcia jest realizowany od kwietnia 2016 r. program "Rodzina 500 plus". Od lipca działa on w rozszerzonej formule - świadczenie przysługuje wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.

"Początek roku to zawsze czas podsumowań. Jeżeli popatrzymy na program +Rodzina 500 plus+, to od początku jego funkcjonowania do końca listopada 2019 r. do rodzin trafiło ponad 92 mld zł. To wsparcie dla 6,4 mln dzieci" - powiedziała szefowa MRPiPS.

Wskazała, że w budżecie państwa na 2020 r. na program "500 plus" zarezerwowano ok. 40 mld zł.

"Świadczenia są na bieżąco wypłacane. Program przyczynił się do znacznej poprawy sytuacji materialnej rodzin. Ale nasza polityka prorodzinna sprzyja nie tylko rodzinom, jest także kołem zamachowym polskiej gospodarki" - podkreśliła Maląg.

Jak dodała, z perspektywy czasu można ocenić, że program osiągnął swoje cele. "Rodziny wiedzą, na co przeznaczać pieniądze z programu. Stereotyp, że Polacy w niewłaściwy sposób wydają te środki nie znajduje potwierdzenia w faktach. Zamiana świadczeń pieniężnych na pomoc rzeczową jest mikroskopijna. To jest śladowa skala problemu, która nie ma wpływu na zmianę podejścia do wypłaty tego świadczenia" - powiedziała minister.

Podkreśliła, że program w obecnym kształcie jest optymalny i rząd na ten moment nie planuje go zmieniać.

"Celem w dalszym ciągu jest inwestycja w rodzinę, ale musimy także skupić się na polityce demograficznej. Wielokrotnie wskazywaliśmy, że jesteśmy w tzw. pułapce demograficznej, dlatego musimy zbadać, jakie czynniki powinny być uwzględnione w propozycjach dla społeczeństwa, by rodziny częściej decydowały się na dzieci" - powiedziała Maląg.

"Tworzymy strategie demograficzną i liczymy, że ten materiał, który zostanie wypracowany wspólnie z Radą Rodziny, pozwoli obrać odpowiednie kierunki pracy rządu i wsparcia dla rodzin" - dodała szefowa MRPiPS.(PAP)

autorka: Karolina Kropiwiec

kkr/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (10)

dodaj komentarz
szeregowy_forumowicz
Prawda kogoś uwiera? To powtórzę, społeczeństwo ma być głupie.
marxs
co za 92 mld zł?
1.mozna byłoby ze dwie elektrownie atomowe postawić
2.mozna byłoby w małych polskich firmach wprowadzić ZUS ,PIT i NFZ liczony od dochodu
3.mozna byłoby zrobić 20-30 tys.zł kwoty wolnej od podatku DLA WSZYSTKICH
4.wreszcie można byłoby zlikwidować w ogóle PIT I KaŻDY dostałby około 20
co za 92 mld zł?
1.mozna byłoby ze dwie elektrownie atomowe postawić
2.mozna byłoby w małych polskich firmach wprowadzić ZUS ,PIT i NFZ liczony od dochodu
3.mozna byłoby zrobić 20-30 tys.zł kwoty wolnej od podatku DLA WSZYSTKICH
4.wreszcie można byłoby zlikwidować w ogóle PIT I KaŻDY dostałby około 20 % podwyżki
a tak kasa popłynęła do lidlów,bidonek na zakupy chińskiego rakotwórczego badziewia,na producentów alkoholi i śmieciówy GMO i na zakup najnowszych srajfonów oraz złomu samochodowego z Niemiec

marxs
ps.słyszałem (to prawda) że chińscy producenci i niemieccy handlowcy żądają kategorycznie od PISowskiego sprzedajstwa wprowadzenia w Polsce 1500+ nie tylko na dzieci ale także na rencistów i emerytów
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
jkendy
Zważywszy, że dzieci z tego nie ma więcej, to te pieniądze powiększyły tylko inflację i nic więcej.
newsman
powiem więcej nie tylko zaczal chodzic na sushi ale mam kredyt i notorycznie nie placi abonamentu RTV na moje pytanie kto za to placi odpowiada ..emeryci mohery'''
newsman
mój znajomy ;dzieciorob;;ma karte dużej rodziny i od kiedy dostaje 500plus zaczyna chodzic do knsjp z SUSHI twierdzi ze jest klasa srednia i mowi seriami dialogow z tvp info
damian93
Już nawet PiSiory nie próbują wmówić, że poprawiło to demografię?? Polskie rodziny dobrze wydatkują 500+, czyli jak?? Przepuszczają wszystko przez 4 litery??
pazdzioch_indastries
A ile poszło na obsługę?
Jaki to miało efekt na obroty lidla biedronki i innego obcego kapitału?

takie mnie dane zapodaj a nie że dzieci dostały 92mld, Marlenko.
r4k
To oznacza również, że to 92 mld zł komuś zostało zabrane w formie podatków.

Powiązane: 500 zł na dziecko

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki