REKLAMA

78% klientów zmieniłoby bank w razie zagrożenia dla bezpieczeństwa ich danych

2012-03-23 08:20
publikacja
2012-03-23 08:20

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez firmę BOSSG Data Security, aż 78% klientów zmieniłoby bank w razie zagrożenia dla bezpieczeństwa ich danych osobowych. Jednocześnie dla prawie 70% badanych bezpieczeństwo danych powierzanych bankowi jest istotnym czynnikiem przy jego wyborze.


- Wyniki badań potwierdzają dające się zauważyć zainteresowanie klientów bezpieczeństwem poszczególnych produktów bankowych i rosnącą świadomość społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa oferowanego im przez banki. Ochrona i zabezpieczenie danych osobowych powinny być dla banków jednym z priorytetów prowadzenia działalności, zarówno w aspekcie utrzymania obecnych klientów, jak
i w pozyskiwaniu nowych – mówi Krzysztof Siekierski, wieloletni doradca klienta w Banku Zachodnim WBK, obecnie prezes zarządu EKTO Finance.

Przeprowadzone na zlecenie firmy BOSSG Data Security badanie metodą ankietową na losowej grupie 838 osób wskazuje, że dla większości klientów bezpieczeństwo danych powierzonych bankowi jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na chęć korzystania z jego usług. W wypadku niezapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa prawie 80% klientów jest gotowych zmienić bank.

Ankietowani zostali podzieleni na cztery grupy: pracodawcy, pracownicy, studenci lub uczniowie oraz osoby niepracujące.

Bezpieczeństwo danych najważniejsze dla pracodawców


Grupą, dla której bezpieczeństwo danych osobowych liczy się najbardziej są pracodawcy – aż 98% ankietowanych pracodawców wskazało, że bezpieczeństwo danych osobowych jest ważnym czynnikiem wpływającym na wybór banku. Studenci i osoby uczące się są drugą, po pracodawcach, grupą przykładającą duże znaczenie do ochrony danych osobowych. 95% z nich zrezygnowałoby z banku, który nie gwarantuje bezpieczeństwa danych, a 84% przy jego wyborze kierowałoby się kwestią bezpieczeństwa.

Wśród osób pracujących prawie 75% uznaje bezpieczeństwo danych osobowych za istotny czynnik wpływający na wybór banku. Z kolei osoby niepracujące to jedyna grupa badanych, dla których bezpieczeństwo danych nie jest ważnym zagadnieniem. Osoby te nie zrezygnowałyby z usług banku nawet jeśli nie gwarantowałby on bezpieczeństwa danych osobowych. Bezpieczeństwo nie jest również dla nich ważnym czynnikiem przy wyborze banku.

- W ostatnich latach w sektorze bankowym dostrzegamy ogromny postęp w obszarze bezpieczeństwa IT. Dołączamy się do tego trendu oferując bankom nowe narzędzie w zakresie bezpieczeństwa elektronicznych nośników danych wycofywanych z eksploatacji. Dyski powinny być odpowiednio zniszczone, a obecnie jedyną mobilną metodą gwarantującą najwyższe bezpieczeństwo i 100% skuteczność jest ich chemiczne niszczenie za pomocą polskiej technologii LiquiDATA - mówi dr Paweł Markowski, prezes zarządu spółki BOSSG Data Security.


W świetle przeprowadzonych badań ochrona i zabezpieczenie danych osobowych powinny być dla banków jednym z priorytetów prowadzenia działalności, zarówno w aspekcie utrzymania obecnych klientów, jak i w pozyskiwaniu nowych. Aby podnieść bezpieczeństwo, banki powinny zadbać o właściwe zabezpieczenie elektronicznych nośników takich jak dyski twarde, zarówno w trakcie jak i po ich eksploatacji. Technologia polskich naukowców daje pewność, że dane zostaną na zawsze zniszczone i nie będzie możliwości ich odtworzenia.

Metodologia:

W badaniu sygnalizacyjnym uczestniczyło 838 osób.  Wyniki badania pochodzą z czterech źródeł: ankiety ulicznej, ankiety przeprowadzonej wśród studentów jednej z wyższych szkół ekonomicznych, ankiety umieszczonej na stronie internetowej niszczenie.pl oraz ankiety rozesłanej drogą mailową. Błąd szacunku, przy założeniu 95% poziomu ufności, wynosi około +/– 3%, co oznacza, że co najmniej 75% Polaków jest gotowa zrezygnować z usług banku, który nie będzie gwarantował bezpieczeństwa danych osobistych. Jednocześnie dla co najmniej 66% Polaków bezpieczeństwo danych jest istotnym czynnikiem decydującym o wyborze banku./ BOSSG Data Security
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki