55 mln franków ma kosztować przebudowa koszar Gwardii Szwajcarskiej

55 milionów franków szwajcarskich ma kosztować generalna przebudowa i modernizacja koszar Gwardii Szwajcarskiej. Prace te są konieczne, bo obecny historyczny budynek jest w złym stanie, ciasny i nie spełnia obowiązujących norm - wyjaśniono.

(YAY Foto)

Szwajcarskie i włoskie media podały, że zbiórkę pieniędzy na przebudowę siedziby wojska, stojącego na straży papieża i bezpieczeństwa w Watykanie, prowadzić będzie powołany w tym celu komitet.

Na jego czele stanęła polityk i prawnik, była prezydent Konfederacji Szwajcarskiej Doris Leuthard. Komitet ma nadzieję, że uda się zgromadzić sumę- równowartość około 48 milionów euro , potrzebną na realizację projektu, powierzonego przy współpracy ze stroną watykańską pracowni architektonicznej w kantonie Ticino.

"Koszary Gwardii Szwajcarskiej, zbudowane w XIX wieku, są w złym stanie i zostały zbudowane z materiałów niskiej jakości" - poinformowano. Ponadto, jak się zauważa, w budynku brakuje miejsca na mieszkania dla gwardzistów i ich rodzin. Dlatego nie wystarczy zwykły remont gmachu.

Nowa siedziba wojska mającego ponad 500 lat ma być gotowa w 2023 roku. (PAP)

sw/ sp/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil