REKLAMA

500+ – przyznano 2 mln świadczeń na nowy okres świadczeniowy

2021-03-15 14:03
publikacja
2021-03-15 14:03
500+ – przyznano 2 mln świadczeń na nowy okres świadczeniowy
500+ – przyznano 2 mln świadczeń na nowy okres świadczeniowy
fot. Marian Zubrzycki / / FORUM

Ponad 2 mln świadczeń 500+ przyznano dotychczas na nowy okres świadczeniowy - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Aby zachować ciągłość wypłaty świadczenia, wniosek należy złożyć do 30 kwietnia.

W tym roku osoby pobierające świadczenie 500+ powinny złożyć wniosek o jego przyznanie na nowy okres świadczeniowy. Prawo do 500+ będzie ustalane na okres od 1 czerwca tego roku do 31 maja 2022 r.

W poniedziałek resort rodziny poinformował na Twitterze, że od 1 lutego (gdy ruszył nabór wniosków drogą elektroniczną) do 15 marca przyznano już ponad 2 mln świadczeń.

Tydzień temu minister Marlena Maląg podała, że wówczas złożonych było już 2,6 mln wniosków o przyznanie świadczenia. Oznacza to, że kilkaset tysięcy wniosków złożonych przez rodziców nadal jest w trakcie rozpatrywania.

Świadczenie 500+ przysługuje od narodzin dziecka aż do ukończenia przez nie 18. roku życia. Prawo do niego mają zarówno dzieci przebywające w rodzinach, jak i w pieczy zastępczej.

Obecnie wnioski można składać drogą elektroniczną, czyli za pośrednictwem portalu Empatia, przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS. Złożenie wniosku drogą tradycyjną – za pośrednictwem poczty lub osobiście w urzędzie – będzie możliwe od 1 kwietnia br.

Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca. Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku – a więc z zachowaniem ciągłości wypłaty świadczenia.

Autorka: Olga Zakolska

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: 500 zł na dziecko

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki