500+ nie psuje rynku pracy

Wbrew opiniom niektórych polityków i ekonomistów wprowadzenie programu "Rodzina 500 plus" nie odbiło się negatywnie na polskim rynku pracy.

500+ nie psuje rynku pracy
500+ nie psuje rynku pracy (YAY Foto)

Według badania zrealizowanego przez instytut Millward Brown na zlecenie Work Service, tylko 1,5 proc. pracowników zadeklarowało, że rozważa rezygnację z pracy ze względu na otrzymywanie świadczenia z programu - pisze "Gazeta Polska codziennie".

Wśród beneficjentów programu aż trzech na czterech mówi, że w ogóle nie zastanawia się nad rezygnacją z pracy w związku otrzymywanym świadczeniem, natomiast co piąty deklaruje, że 500 zł to zbyt mała kwota, by zachęcała do porzucenia pracodawcy.

Z informacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że już ponad 3,6 mln dzieci jest objętych wsparciem w ramach programu Rodzina 500+. Do końca lipca rodzice i opiekunowie otrzymali ponad 7 mld zł na pomoc w wychowaniu swoich pociech. (PAP)

sp/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
15 10 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
8 18 ~qwer

Zastanawiałeś się kiedyś kto faktycznie zrzuca się za zawartość budżetu z którego tak ochoczo chcesz innym pomagać? Właśnie przeciętny obywatel/konsument bo rząd nie ma żadnych pieniędzy i żeby rodzicom dać 500zł to trzeba im wcześniej zabrać i to znacznie więcej niż 500zł bo i elyta na wiejskiej i urzędnicy też muszą z czegoś żyć. Zdajesz sobie sprawę z tego że z przeciętnej umowy o pracę, pracownikowi jest zabierane i przekazywane do budżetu na starcie około 40% - 45% wypracowanego przychodu? Do tego w produktach zawarty jest 23%vat a podatek w cenie paliwa to około 50% ! Czy wiesz że jeśli na rękę otrzymujesz 2000zł miesięcznie to faktycznie wypracowałeś ok 4500 - 5000zł (nie mylić z kwotą brutto) a różnicę zabiera Ci państwo? I taki jeszcze się cieszy jak mu państwo z tego da 500zł. Żałosne.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 6 (usunięty) odpowiada ~qwer

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
6 11 ~qwer odpowiada (usunięty)

Po pierwsze nie uchodźcy tylko migranci ekonomiczni, po drugie nie interesuje mnie niemiecki podatnik tylko polski, bo to polski podatnik z dwójką dzieci wpłaca do budżetu 2500zł miesięcznie z czego otrzymuje 500zł. Jeśli mimo tej prostej matematyki nie jesteś w stanie tego przyjąć do wiadomości z powodów oczywistych sympatii politycznych to któregoś dnia obudzisz się z ręką w nocniku bo socjalizm już w Polsce mieliśmy a jak widać PIS i PO nie wyciąga z tego wniosków (PO dałoby 500zł już na pierwsze dziecko).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 6 ~NYT odpowiada ~qwer

Czyli pojętność mniej niż zero - gratuluję.

! Odpowiedz
7 8 ~NYT odpowiada ~qwer

Bowiem za chwilę UE nakaże przyjmować Polsce uchodźców (kwotę już mamy naznaczoną) i będziesz placić na cudze dzieci ( już to robisz na obozy poza Poolską), gdzie wtedy będziesz skłądał skargi - może do P. Boga. Dlatego pojętność mniej niż zero , nie cofam tego.

! Odpowiedz
3 3 ~rety odpowiada ~NYT

Ale przecież polski rząd miał się absolutnie nie zgadzać na przyjmowanie uchodźców. Przecież PiS to obiecał. To jak to, nagle się coś zmieniło? Szydło dogada się z Merkelową za naszymi plecami? Bo nie rozumiem.
P.S. PiS zawsze może nas przecież wyprowadzić z tej złej UE. PiS realizuje przecież wolę suwerena.

! Odpowiedz
4 5 ~NYT odpowiada ~rety

Nawet jak nie zgodzi się na kwoty, to juz płacimy swoją działkę na obozy uchodźców w Turcji, jest to uzgodnione, więc tak czy tak i tak płacimy i będziemy placić więc dla mnie jasne , ze wolę 500+ na polskie dzieci, bo im się nie przelewa, a "nachodźcy" lecą na darmowy socjal zach Europy. Więc nie rozumiem lania łez, że podatnicy placa na polskie dzieci/ To absurd i go potępiam.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 5 (usunięty) odpowiada ~qwer

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
8 8 ~asd

"Do końca lipca rodzice i opiekunowie otrzymali ponad 7 mld zł na pomoc w wychowaniu swoich pociech" - co za propagandowe brednie, szkoda że nie zrobiono badań dotyczących tego na co faktycznie są wydawane te pieniądze i tego czy rodzice mają świadomość że te dzieci będą musiały w podatkach zwrócić cały otrzymany socjal i to jeszcze z nawiązką.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.