500+ nie psuje rynku pracy

Wbrew opiniom niektórych polityków i ekonomistów wprowadzenie programu "Rodzina 500 plus" nie odbiło się negatywnie na polskim rynku pracy.

500+ nie psuje rynku pracy
500+ nie psuje rynku pracy (YAY Foto)

Według badania zrealizowanego przez instytut Millward Brown na zlecenie Work Service, tylko 1,5 proc. pracowników zadeklarowało, że rozważa rezygnację z pracy ze względu na otrzymywanie świadczenia z programu - pisze "Gazeta Polska codziennie".

Wśród beneficjentów programu aż trzech na czterech mówi, że w ogóle nie zastanawia się nad rezygnacją z pracy w związku otrzymywanym świadczeniem, natomiast co piąty deklaruje, że 500 zł to zbyt mała kwota, by zachęcała do porzucenia pracodawcy.

Z informacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że już ponad 3,6 mln dzieci jest objętych wsparciem w ramach programu Rodzina 500+. Do końca lipca rodzice i opiekunowie otrzymali ponad 7 mld zł na pomoc w wychowaniu swoich pociech. (PAP)

sp/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 3 ~DjJurek

Pada kolejny mit POnowoczesnych. Z upływem czasu zostanie im tylko podniecanie się organizowanymi na ulicach dansingami zwanymi POtańcówkami z przytupem. DJ Kiju zaprasza już teraz. Wstęp wolny.

! Odpowiedz
0 3 ~asd

https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/14695578_1108788725864486_194074277867134334_n.jpg?oh=a95ea3ad6eada60f34028f6006b40a42&oe=589FE003

! Odpowiedz
8 8 ~rer

Wpływa, ci którzy nie dostają 500+ (potężna grupa wyborców po 50 roku życia) składa się na obce dzieci. Pracują nie na siebie, Dzieciaki zostaną później ukarane - gigantycznym długiem publicznym do spłaty. Efekt - młodzi ludzie wybierają emigracje zarobkową,, 500+ nie wpłynęło na warunki rozwoju i rozrodczość, na pewno ulżyło rodzinom wielodzietnym ale kosztem pozostałych. Normalnie jak w PRL.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 3 ~abc

Jak można komplementować program, w którym KRYTERIUM OFICJALNYCH DOCHODÓW pozbawia rodziny zarabiające OFICJALNIE płacę minimalna???

! Odpowiedz
2 3 ~abc

pozbawia prawa do zasiłku

! Odpowiedz
0 5 ~silvio_gesell

Jesteśmy chyba jedynym narodem na świecie, dla którego świadczenia są bardziej bolesne niż podatki. LOL

! Odpowiedz
2 5 ~asd odpowiada ~silvio_gesell

Niestety nie jesteśmy jak Szwajcarzy którzy doskonale wiedzą że wszystko co im oferuje państwo jest finansowane z ich własnych pieniędzy, inaczej socjalistyczny PIS nigdy nie doszedłby do władzy.

! Odpowiedz
9 13 ~abc

PSUJE!

Poprzez promowanie pracy na czarno, wypłat mieszanych, kombinowania z KRUS-em (dochód wg zaświadczeń), niewystawiania rachunków i zawyżania kosztów.

Osoby mające legalną pracę raczej z niej nie zrezygnują, tyle to można odgadnąć bez zadawania pytań. Tytuł W ZUPEŁNOŚCI nie odpowiada wynikom badań.
Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 6 ~KONKURS

Twoje dziecko to najlepszy start-up na świecie!

Zgłoś pomysł Twojego dziecka, który zmieni świat,

i wygraj atrakcyjne nagrody!

! Odpowiedz
11 23 ~liczby

podstawowe fakty programu 500+ , z programu korzysta 780 tys rodzin z jednym dzieckiem , 1,6 mln rodzin z dwójką dzieci , 267 tys rodzin z trojgiem dzieci , i " aż" 60 tys rodzin z czwórką lub więcej dzieci , jak widać z programu nie korzystają głównie dziecioroby jak to elegancko się niektórzy wyrażają

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.