500+ nie psuje rynku pracy

Wbrew opiniom niektórych polityków i ekonomistów wprowadzenie programu "Rodzina 500 plus" nie odbiło się negatywnie na polskim rynku pracy.

500+ nie psuje rynku pracy
500+ nie psuje rynku pracy (YAY Foto)

Według badania zrealizowanego przez instytut Millward Brown na zlecenie Work Service, tylko 1,5 proc. pracowników zadeklarowało, że rozważa rezygnację z pracy ze względu na otrzymywanie świadczenia z programu - pisze "Gazeta Polska codziennie".

Wśród beneficjentów programu aż trzech na czterech mówi, że w ogóle nie zastanawia się nad rezygnacją z pracy w związku otrzymywanym świadczeniem, natomiast co piąty deklaruje, że 500 zł to zbyt mała kwota, by zachęcała do porzucenia pracodawcy.

Z informacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że już ponad 3,6 mln dzieci jest objętych wsparciem w ramach programu Rodzina 500+. Do końca lipca rodzice i opiekunowie otrzymali ponad 7 mld zł na pomoc w wychowaniu swoich pociech. (PAP)

sp/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 3 ~DjJurek

Pada kolejny mit POnowoczesnych. Z upływem czasu zostanie im tylko podniecanie się organizowanymi na ulicach dansingami zwanymi POtańcówkami z przytupem. DJ Kiju zaprasza już teraz. Wstęp wolny.

! Odpowiedz
0 3 ~asd

https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/14695578_1108788725864486_194074277867134334_n.jpg?oh=a95ea3ad6eada60f34028f6006b40a42&oe=589FE003

! Odpowiedz
8 8 ~rer

Wpływa, ci którzy nie dostają 500+ (potężna grupa wyborców po 50 roku życia) składa się na obce dzieci. Pracują nie na siebie, Dzieciaki zostaną później ukarane - gigantycznym długiem publicznym do spłaty. Efekt - młodzi ludzie wybierają emigracje zarobkową,, 500+ nie wpłynęło na warunki rozwoju i rozrodczość, na pewno ulżyło rodzinom wielodzietnym ale kosztem pozostałych. Normalnie jak w PRL.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 3 ~abc

Jak można komplementować program, w którym KRYTERIUM OFICJALNYCH DOCHODÓW pozbawia rodziny zarabiające OFICJALNIE płacę minimalna???

! Odpowiedz
2 3 ~abc

pozbawia prawa do zasiłku

! Odpowiedz
0 5 ~silvio_gesell

Jesteśmy chyba jedynym narodem na świecie, dla którego świadczenia są bardziej bolesne niż podatki. LOL

! Odpowiedz
2 5 ~asd odpowiada ~silvio_gesell

Niestety nie jesteśmy jak Szwajcarzy którzy doskonale wiedzą że wszystko co im oferuje państwo jest finansowane z ich własnych pieniędzy, inaczej socjalistyczny PIS nigdy nie doszedłby do władzy.

! Odpowiedz
9 13 ~abc

PSUJE!

Poprzez promowanie pracy na czarno, wypłat mieszanych, kombinowania z KRUS-em (dochód wg zaświadczeń), niewystawiania rachunków i zawyżania kosztów.

Osoby mające legalną pracę raczej z niej nie zrezygnują, tyle to można odgadnąć bez zadawania pytań. Tytuł W ZUPEŁNOŚCI nie odpowiada wynikom badań.
Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 6 ~KONKURS

Twoje dziecko to najlepszy start-up na świecie!

Zgłoś pomysł Twojego dziecka, który zmieni świat,

i wygraj atrakcyjne nagrody!

! Odpowiedz
11 23 ~liczby

podstawowe fakty programu 500+ , z programu korzysta 780 tys rodzin z jednym dzieckiem , 1,6 mln rodzin z dwójką dzieci , 267 tys rodzin z trojgiem dzieci , i " aż" 60 tys rodzin z czwórką lub więcej dzieci , jak widać z programu nie korzystają głównie dziecioroby jak to elegancko się niektórzy wyrażają

! Odpowiedz
7 9 ~qwe

Nie chodzi o to że 500+ biorą dziecioroby bo bierze większość osób którym się należy TYLKO o to że dla kolejnych 500+ dziecioroby/menelstwo będą się starać o kolejne potomstwo bo normalny człowiek nie robi dzieci dla pieniędzy.

! Odpowiedz
1 1 ~Adam odpowiada ~qwe

A skad to wiesz? Potrafisz przewidziec przyszlosc tak jak w zeszlym roku wszyscy przewidywali ze 500+ pojdzie głownie na alkohol i papierosy?

! Odpowiedz
1 2 ~dr odpowiada ~Adam

Racja. Nikt nie przewidział, że pójdzie głównie na sprzęt RTV AGD

! Odpowiedz
18 22 ~deso

I PiS i PO rozdawają pieniądze. Różnica jest jednak taka że PiS rozdaje je ludziom, a PO rozdaje je PZPR, WSI, SB, mafiom, banksterom, itp pasożytom.

! Odpowiedz
6 11 ~asd

"Rozdają" jak już coś ale żeby móc rozdawać to trzeba pieniądze najpierw mieć a rząd ma tylko to co zabierze swoim obywatelom, a zabiera z nawiązką bo urzędników trzeba opłacić i "swoich" wspomóc więc żadne rozdawnictwo jest dobre bo na każdym rozdawnictwie tracą obywatele. Rząd musi zacząć po prostu zabierać ludziom coraz mniej a to w przypadku socjalistycznego PIS nie jest możliwe bo zawsze jak wzrastają wydatki państwa to i podatki muszą wzrastać.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
13 12 ~jestOK

Dla p..lonych komuchow/ ekspertów z PełO i banksterów lepsza sytuacja pracowników na rynku pracy to psucie rynku pracy. Jak ja tych qrew nie nawidzę.

! Odpowiedz
2 3 ~Mathny

Niech. Pokaza badanie ile osob
Moglo pojsc do pracy Albo urrzymac prace
Bo pomoglo to wynajac opiekunke

! Odpowiedz
10 5 ~mhm

1,5 proc. WSZYSTKICH pracowników, czy tylko tych objętych dotacjami 500✝?

Bo jeśli to pierwsze, to oznacza to setki tysięcy ludzi, a więc potężną liczbę, żadne „tylko”!

! Odpowiedz
2 10 ~niezałamuj

czy ty umiesz czytać i? pytano czy " rozważa rezygnację z pracy ze względu na otrzymywanie świadczenia z programu "

czy ty pytałbyś kogoś kto nie ma dzieci czy rozważa rezygnację z pracy ze względu na otrzymywanie świadczenia z programu 500+ ?

! Odpowiedz
6 5 ~mhm odpowiada ~niezałamuj

Przykro mi, ale to Ty nie umiesz czytać. „1,5 proc. pracowników” jest jednoznaczne.

Odejście z pracy dopuszcza ok. 240 tysięcy osób.

„czy ty pytałbyś kogoś kto nie ma dzieci czy rozważa rezygnację z pracy ze względu na otrzymywanie świadczenia z programu 500+ ?”
— 64,6% badanych odpowiedziało: „nie pobieram”. To Ci się w głowie nie mieści?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 2 ~mhm odpowiada ~mhm

Źródło dla minusujących mnie głupolków, którzy nie potrafią sami skorzystać z wyszukiwarki internetowej: http://www.workservice.pl/Centrum-prasowe/Informacje-prasowe/Ekspert-HR-komentuje/Program-500-nie-zrewolucjonizuje-polskiego-rynku-pracy

! Odpowiedz
11 16 ~jj

To jednak pewna przesada nazywać rozdawanie pieniędzy programem.

! Odpowiedz
7 11 ~silvio_gesell

Rozdawanie pieniędzy? Koszty wychowania dzieci ponoszone przez rodziców zwiększają wartość ziemi, bo dzieci generują popyt na ziemię. Rodzice ponoszą koszty, właściciel ziemi na tym zarabia. Czy państwo nie powinno opodatkować właścicieli ziemi od tego nieuzasadnionego zysku i zwrócić go rodzicom?

! Odpowiedz
5 2 ~ulga

ludzie mający dzieci płaca podatki PIT VAT i akcyzy , 500+ to nie rozdawnictwo tylko ulga podatkowa skierowana do rodzin z dziećmi , do tyczy to 98% otrzymujących pieniądze z programu

! Odpowiedz
3 0 ~oro

Nie rozdawanie, tylko częściowy zwrot podatku, tak na prawdę.

! Odpowiedz
1 7 ~wer odpowiada ~ulga

Różnica pomiędzy rozdawnictwem a ulgą jest taka że aby rozdać trzeba:
- zatrudnić urzędnika który zabierze obywatelowi w podatkach
- zatrudnić urzędnika który zweryfikuje wniosek 500+
- zatrudnić urzędnika który wyda pieniądze obywatelowi i sprawdzi czy aby dobrze je wydaje
Jak widać część zebranych obywatelowi pieniędzy posłuży na wynagrodzenia dla urzędników, więc obywatel zawsze dostanie mniej niż mu wcześniej zabrano.

W przypadku ulgi wystarczy mniej obywatelowi zabrać. Najważniejsze w tym jest to że ulga motywuje ludzi do pracy bo jak ktoś nie będzie pracował to nie skorzysta z ulgi. W przypadku rozdawnictwa pracować nie trzeba co niestety demoralizuje ludzi. Różnica pomiędzy rozdawnictwem a ulgą jest zasadnicza.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~silvio_gesell odpowiada ~wer

Problem w tym, że rolnicy nie płacą podatku dochodowego (bo np. myją ręce tym samym mydłem którym myją krowy więc wszystkie koszty są potencjalnymi kosztami pracy), więc dla rolników nie bardzo od czego jest zrobić ulgę.

! Odpowiedz
4 13 ~PosadyiStanowiska

Zapraszam na prowincje do miasta 10 tys mieszkańców . Szukam od roku osobę do pracy. Dla hejterow - daje umowę o prace, płace 2 netto na start. Jak sie sprawdzi to miejscu 300 ekstra i po pół roku kolejne 200. Wymagam uczciwej 8 godzinnej pracy, gdzie rozliczam zadania. Było juz 4 osoby po tygodniu pracowały. Obowiązki i odpowiedzialność po co jak maja min po 1 tys z 500+, oraz dodatkowo inne zasiłki. I przedecwszystkim zero obowiązków.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~mmnk

j.w.
to badanie to manipulacja...
trzeba będzie ściągać Ukraińców bo "za marne" grosze to już nikomu nie chce się robić

! Odpowiedz
9 19 ~jaktojest

jak to nie psuje ?!

przecież miał psuć !!

ekonomiści się POmylili ?!

! Odpowiedz
5 12 ~Robieni_w_Bambuko

Tytuł artykułu wystarczy za komentarz. Nie psuje rynku i to na tyle przeciwnikom 500+.
( badania Millward Brown na zlecenie Work Service ) - i wszystko na ten temat.

! Odpowiedz
5 16 ~miro

tzw elity jak bucholtz mordasewicz czy szechter nadają sie jedynie do kamieniołomów

! Odpowiedz
5 12 ~za_pis

idea pomocy rodzinie jest dobra i konieczna, ale powinno to być powiązane z dochodem rodziny wg ustalonych zasad dochodu na członka rodziny. tak jest na całym świecie

! Odpowiedz
8 19 ~anty_socjalista

Pomóc można tylko w jeden sposób - obniżając podatki i ułatwiając w bogaceniu się społeczeństwa a nie zabierając rodzinie po cichu 700zł żeby dać im z przytupem 500zł. Rząd nie śmierdzi złamanym groszem i żeby coś dać musi wcześniej (lub później) zabrać.

! Odpowiedz
9 7 ~500toulga odpowiada ~anty_socjalista

500+ to jest ulga podatkowa dla rodzi z dziećmi , powiedz czym się różni 6000 zł które podatnik może sobie odliczyć od PIT przy rozliczeniu rocznym od 6tys zł które otrzyma z 500+ ? dla 99% beneficjentów 500+ to jest nic więcej jak tylko ulga podatkowa

! Odpowiedz
2 9 ~Klamka667 odpowiada ~500toulga

A to że trzeba PRACOWAĆ żeby odliczyć?

! Odpowiedz
1 1 ~regre odpowiada ~Klamka667

w 99% rodzin pracuje przynajmniej jedna osoba

! Odpowiedz
19 13 ~Warszawa

Każda obniżka podatków jest dobra. To ze obniżają ludziom z dziećmi tez mi nie przeszkadza. Pierwsza obniżka od wielu lat PO tylko podwyższało podatki.

! Odpowiedz
13 18 ~asd

Problem w tym, że to nie jest obniżka podatków tylko redystrybucja i jak na razie PIS idzie śladami PO i podnosi podatki. Niektórych jeszcze się nie udało podniść (podatek o hipermarketów) ale to kwestia czasu, Jeśli wydatki państwa rosną to podatki również będą rosły - nie ma innej opcji.

! Odpowiedz
11 7 ~rety odpowiada ~asd

Wczoraj na Bankierze była już informacja o planach wprowadzenia kolejnego podatku - podatku od cukru. Kolejne podatki to tylko kwestia czasu.

! Odpowiedz
4 19 ~ddd odpowiada ~rety

Podatek od cukru to jest wymysł Światowej Organizacji Zdrowia, pod ktorym się podpisuje KE i ONZ itd. Więc nie przynudzaj swoją niewiedzą , ze to wymysł PIS. Mniej GW i TVN oraz kompres na główke zdziałają cuda.

! Odpowiedz
12 8 ~qq odpowiada ~ddd

Podatek bankowy, podatek od hipermarketów, ustawa medialna, opodatkowanie wody.
Podasz przykłady obniżki podatków przez PIS?

! Odpowiedz
1 5 ~ddd odpowiada ~qq

CIT do określonej kwoty.

! Odpowiedz
2 6 ~ddd odpowiada ~ddd

Ustawa Medialna - chyba chodzi Ci o zapowiadane obniżenie oplat za abonament o pionad połowę w okolice 10 zł więc jednak obniżka "podatku" .

! Odpowiedz
0 6 ~ddd odpowiada ~qq

podniesienie kwoty wolnej od podatku to kolejna obniżka podatkowa , z tym że ujęta jako jeden podatek razem z PIT itp. Prace trwają.

! Odpowiedz
8 1 ~rety odpowiada ~ddd

Tobie polecam kompres na główkę. Wszędzie widzisz GW i TVN. Zastanawiam się czy jak otwierasz lodówkę, to tam też cię prześladują GW i TVN? W koszmarach widzisz pewnie tylko Tuska i PO? Nie przejmuj się, paranoję się leczy.

I specjalnie dla Ciebie wiadomość z TVPiS - http://www.tvp.info/27333299/podatek-cukrowy- pomoze-w-walce-z-chorobami-krazenia
Ministerstwo Zdrowia już wspomina, że może zajmie się sprawą tego podatku. A jeszcze niedawno Szydło zdecydowania zaprzeczała, że będą wprowadzać nowe obciążenia podatkowe. Mamy więc dziwne rozdwojenie. A może to że nie będzie nowych podatków to tylko taka bajeczka dla pisowskich lemingów? W końcu ciemny lud wszystko kupi.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~qq odpowiada ~ddd

Obniżenie CIT to dobry kierunek tu zgoda, w przypadku ustawy medialnej to może i nominalnie kwota abonamentu zostanie obniżona ale obowiązek płacenia spadnie na wszystkich (trzeba udowadniać że się nie ma telewizora) no a z kwotą wolną od podatku to była flagowa obietnica i miała być wprowadzona jako jedna z pierwszych - zobaczymy co z tego wyjdzie choć ujednolicenie podatku to również dobry kierunek bo też ludzie w końcu zobaczą ile faktycznie jest im zabierane.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~qq odpowiada ~ddd

Dodam jedynie że od dawna nie oglądam TVN i nie czytam GW tak samo jak nie oglądam TVP i już nie czytam "niezależnej.pl" - te media są tak samo propagandowe i tak samo zakłamują rzeczywistość że szkoda na nie czasu.

! Odpowiedz
1 2 ~przykład odpowiada ~qq

obniżenie CIT dla małych przedsiębiorstw :) prezydent już podpisał ustawę , wchodzi w życie od 1 stycznia 2017

! Odpowiedz
0 4 ~pantofelek odpowiada ~qq

Obniżenie składki rentowej przez Zyte -Gilowską ,zniesienie stawki PiT 40 % ,obnizyło 1 próg do 18 % zlikwidowało podatek od spadków i darowizn .
Na następne obnizki maja czas ,generalnie nie nakładaja podatków zwykłym kowalskim ,a sieciom handlowym ,bankom czyli opadodatkowywują oze podatki bcy kapitał co mnie cieszy i dokonuja redystrybucji dla najbiedniejszych .
Dodatkowo to pierwsza partia kt orej tak naprwdę zalezry na polskich dzieciach .
Ustawa medialna to grosze wiec z czym do ludu ,bo dla mnie to juz dewocja .
Zwłaszca ,ze najwieksze podatki to za PO które wolało opodatkowywać polskie firmy KGHM ,polskie karetki ,vat tymczasowy ,nieruszanie stopy wolnej od podatku ,i mase innych.
PiS przy nich toświetoszki ,pomimo swoich błędów .
Trzeba byc bardzo nie kumatym ,by tego nie widziec .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 9 ~marek

"1,5 proc. pracowników zadeklarowało, że rozważa rezygnację z pracy ze względu na otrzymywanie świadczenia z programu"

1. Napisali jaki procent osób rozważa rezygnację z pracy. A ile osób już zrezygnowało? Ile osób jest bezrobotnych i nie zamierza podjąć pracy ze względu na 500+?
2. Według danych GUS liczba pracujących to prawie 16,2 mln. 1,5% z tej liczby to ok. 243 tys. osób. Czy to mało? Zależy od punktu widzenia.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 8 ~asd

"Do końca lipca rodzice i opiekunowie otrzymali ponad 7 mld zł na pomoc w wychowaniu swoich pociech" - co za propagandowe brednie, szkoda że nie zrobiono badań dotyczących tego na co faktycznie są wydawane te pieniądze i tego czy rodzice mają świadomość że te dzieci będą musiały w podatkach zwrócić cały otrzymany socjal i to jeszcze z nawiązką.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 11 ~qwer

Będą spłacać z nawiązką o ile zostaną w zadłużonym po uszy kraju.

! Odpowiedz
15 10 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
8 18 ~qwer

Zastanawiałeś się kiedyś kto faktycznie zrzuca się za zawartość budżetu z którego tak ochoczo chcesz innym pomagać? Właśnie przeciętny obywatel/konsument bo rząd nie ma żadnych pieniędzy i żeby rodzicom dać 500zł to trzeba im wcześniej zabrać i to znacznie więcej niż 500zł bo i elyta na wiejskiej i urzędnicy też muszą z czegoś żyć. Zdajesz sobie sprawę z tego że z przeciętnej umowy o pracę, pracownikowi jest zabierane i przekazywane do budżetu na starcie około 40% - 45% wypracowanego przychodu? Do tego w produktach zawarty jest 23%vat a podatek w cenie paliwa to około 50% ! Czy wiesz że jeśli na rękę otrzymujesz 2000zł miesięcznie to faktycznie wypracowałeś ok 4500 - 5000zł (nie mylić z kwotą brutto) a różnicę zabiera Ci państwo? I taki jeszcze się cieszy jak mu państwo z tego da 500zł. Żałosne.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 6 (usunięty) odpowiada ~qwer

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
6 11 ~qwer odpowiada (usunięty)

Po pierwsze nie uchodźcy tylko migranci ekonomiczni, po drugie nie interesuje mnie niemiecki podatnik tylko polski, bo to polski podatnik z dwójką dzieci wpłaca do budżetu 2500zł miesięcznie z czego otrzymuje 500zł. Jeśli mimo tej prostej matematyki nie jesteś w stanie tego przyjąć do wiadomości z powodów oczywistych sympatii politycznych to któregoś dnia obudzisz się z ręką w nocniku bo socjalizm już w Polsce mieliśmy a jak widać PIS i PO nie wyciąga z tego wniosków (PO dałoby 500zł już na pierwsze dziecko).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 6 ~NYT odpowiada ~qwer

Czyli pojętność mniej niż zero - gratuluję.

! Odpowiedz
7 8 ~NYT odpowiada ~qwer

Bowiem za chwilę UE nakaże przyjmować Polsce uchodźców (kwotę już mamy naznaczoną) i będziesz placić na cudze dzieci ( już to robisz na obozy poza Poolską), gdzie wtedy będziesz skłądał skargi - może do P. Boga. Dlatego pojętność mniej niż zero , nie cofam tego.

! Odpowiedz
3 3 ~rety odpowiada ~NYT

Ale przecież polski rząd miał się absolutnie nie zgadzać na przyjmowanie uchodźców. Przecież PiS to obiecał. To jak to, nagle się coś zmieniło? Szydło dogada się z Merkelową za naszymi plecami? Bo nie rozumiem.
P.S. PiS zawsze może nas przecież wyprowadzić z tej złej UE. PiS realizuje przecież wolę suwerena.

! Odpowiedz
4 5 ~NYT odpowiada ~rety

Nawet jak nie zgodzi się na kwoty, to juz płacimy swoją działkę na obozy uchodźców w Turcji, jest to uzgodnione, więc tak czy tak i tak płacimy i będziemy placić więc dla mnie jasne , ze wolę 500+ na polskie dzieci, bo im się nie przelewa, a "nachodźcy" lecą na darmowy socjal zach Europy. Więc nie rozumiem lania łez, że podatnicy placa na polskie dzieci/ To absurd i go potępiam.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 5 (usunięty) odpowiada ~qwer

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.