500+ nie psuje rynku pracy

2016-10-15 05:11
publikacja
2016-10-15 05:11

Wbrew opiniom niektórych polityków i ekonomistów wprowadzenie programu "Rodzina 500 plus" nie odbiło się negatywnie na polskim rynku pracy.

500+ nie psuje rynku pracy / YAY Foto

Według badania zrealizowanego przez instytut Millward Brown na zlecenie Work Service, tylko 1,5 proc. pracowników zadeklarowało, że rozważa rezygnację z pracy ze względu na otrzymywanie świadczenia z programu - pisze "Gazeta Polska codziennie".

Wśród beneficjentów programu aż trzech na czterech mówi, że w ogóle nie zastanawia się nad rezygnacją z pracy w związku otrzymywanym świadczeniem, natomiast co piąty deklaruje, że 500 zł to zbyt mała kwota, by zachęcała do porzucenia pracodawcy.

Z informacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że już ponad 3,6 mln dzieci jest objętych wsparciem w ramach programu Rodzina 500+. Do końca lipca rodzice i opiekunowie otrzymali ponad 7 mld zł na pomoc w wychowaniu swoich pociech. (PAP)

sp/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Advertisement

Komentarze (62)

dodaj komentarz
~DjJurek
Pada kolejny mit POnowoczesnych. Z upływem czasu zostanie im tylko podniecanie się organizowanymi na ulicach dansingami zwanymi POtańcówkami z przytupem. DJ Kiju zaprasza już teraz. Wstęp wolny.
~asd
https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/14695578_1108788725864486_194074277867134334_n.jpg?oh=a95ea3ad6eada60f34028f6006b40a42&oe=589FE003
~rer
Wpływa, ci którzy nie dostają 500+ (potężna grupa wyborców po 50 roku życia) składa się na obce dzieci. Pracują nie na siebie, Dzieciaki zostaną później ukarane - gigantycznym długiem publicznym do spłaty. Efekt - młodzi ludzie wybierają emigracje zarobkową,, 500+ nie wpłynęło na warunki rozwoju i rozrodczość,Wpływa, ci którzy nie dostają 500+ (potężna grupa wyborców po 50 roku życia) składa się na obce dzieci. Pracują nie na siebie, Dzieciaki zostaną później ukarane - gigantycznym długiem publicznym do spłaty. Efekt - młodzi ludzie wybierają emigracje zarobkową,, 500+ nie wpłynęło na warunki rozwoju i rozrodczość, na pewno ulżyło rodzinom wielodzietnym ale kosztem pozostałych. Normalnie jak w PRL.
~abc
Jak można komplementować program, w którym KRYTERIUM OFICJALNYCH DOCHODÓW pozbawia rodziny zarabiające OFICJALNIE płacę minimalna???
~silvio_gesell
Jesteśmy chyba jedynym narodem na świecie, dla którego świadczenia są bardziej bolesne niż podatki. LOL
~asd odpowiada ~silvio_gesell
Niestety nie jesteśmy jak Szwajcarzy którzy doskonale wiedzą że wszystko co im oferuje państwo jest finansowane z ich własnych pieniędzy, inaczej socjalistyczny PIS nigdy nie doszedłby do władzy.
~abc
PSUJE!

Poprzez promowanie pracy na czarno, wypłat mieszanych, kombinowania z KRUS-em (dochód wg zaświadczeń), niewystawiania rachunków i zawyżania kosztów.

Osoby mające legalną pracę raczej z niej nie zrezygnują, tyle to można odgadnąć bez zadawania pytań. Tytuł W ZUPEŁNOŚCI nie odpowiada wynikom
PSUJE!

Poprzez promowanie pracy na czarno, wypłat mieszanych, kombinowania z KRUS-em (dochód wg zaświadczeń), niewystawiania rachunków i zawyżania kosztów.

Osoby mające legalną pracę raczej z niej nie zrezygnują, tyle to można odgadnąć bez zadawania pytań. Tytuł W ZUPEŁNOŚCI nie odpowiada wynikom badań.
~KONKURS
Twoje dziecko to najlepszy start-up na świecie!

Zgłoś pomysł Twojego dziecka, który zmieni świat,

i wygraj atrakcyjne nagrody!
~liczby
podstawowe fakty programu 500+ , z programu korzysta 780 tys rodzin z jednym dzieckiem , 1,6 mln rodzin z dwójką dzieci , 267 tys rodzin z trojgiem dzieci , i " aż" 60 tys rodzin z czwórką lub więcej dzieci , jak widać z programu nie korzystają głównie dziecioroby jak to elegancko się niektórzy wyrażają

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki