REKLAMA

Niemal trzyletni pobyt za granicą nie pozbawił 500+

2021-03-11 07:10
publikacja
2021-03-11 07:10
Niemal trzyletni pobyt za granicą nie pozbawił 500+
Niemal trzyletni pobyt za granicą nie pozbawił 500+
fot. Sean Valentine / / Pexels

Tymczasowa zmiana miejsca pobytu nie jest tożsama ze zmianą miejsca zamieszkania - podaje czwartkowa "Rzeczpospolita", opisując sprawę odmówienia prawa do 500+ rodzinie z Łodzi, która niemal trzy lata przebywała w USA.

Rodzinie, o której pisze dziennik, odmówiono prawa do 500+ ze względu na to, że matka została oddelegowana do pracy w Stanach Zjednoczonych. "Pobyt rodziny w USA trwał od sierpnia 2017 r. do maja 2020 r" - czytamy. Jak relacjonuje gazeta, ojciec zaskarżył decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi, a ten przyznał mu rację.

Rodzina, jak zaznacza "Rz", wciąż posiadała dom i samochód w Polsce, a dzieci pozostały w polskim systemie edukacji i spełniały obowiązek szkolny w trybie tzw. edukacji domowej. Sąd uznał m.in., że "długotrwała przerwa w przebywaniu w danej miejscowości nie pozbawia danej osoby miejsca stałego zamieszkania" i orzekł, że "gmina, a potem samorządowe kolegium odwoławcze wyciągnęły niewłaściwe wnioski".(PAP)

agzi/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
marok
Jak to często bywa z polskimi niezależnymi od sprawiedliwości i od społeczeństwa sądami, decyzja nie ma nic wspólnego z prawem. Jeśli dzieci nie przebywały na terenie Polski przez te lata 500+ nie powinno przysługiwać za ten okres, jako że ta forma wsparcia rodziny nie przysługuje do domu , czy do obywatelstwa, tylko Jak to często bywa z polskimi niezależnymi od sprawiedliwości i od społeczeństwa sądami, decyzja nie ma nic wspólnego z prawem. Jeśli dzieci nie przebywały na terenie Polski przez te lata 500+ nie powinno przysługiwać za ten okres, jako że ta forma wsparcia rodziny nie przysługuje do domu , czy do obywatelstwa, tylko do miejsca przebywania dzieci . Wyjazd tymczasowy, to wyjazd na wakacje , czy urlop, a nie na lata.
qart
Sędziów prawo nie obowiązuje w Polsce. Litaralnie mają je gdzieś. Państwo jest im potrzebne tylko do wypłaty wynagrodzeń i bardzo wysokich emerytur.
anty12
Ziobro niech wniesie kasacje LOL

Powiązane: 500 zł na dziecko

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki