REKLAMA

KAS przekazała 5 tys. litrów alkoholu pochodzącego z przestępstw szpitalom

2020-03-20 09:39
publikacja
2020-03-20 09:39

Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na środki dezynfekcyjne prokuratura razem z KAS od środy przekazała instytucjom państwowym prawie 5 tys. litrów alkoholu etylowego zabezpieczonego w toku prowadzonych postępowań karnych - poinformowała w piątek PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

fot. / / Krajowa Administracja Skarbowa

Jak przekazała rzeczniczka PK, na polecenie Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro prokuratura wspólnie z Krajową Administracją Skarbową rozpoczęły przekazywanie zabezpieczonego alkoholu etylowego instytucjom, które ze względu na specyfikę działania potrzebują w dużych ilościach środków dezynfekujących.

"Będą to przede wszystkim zakłady opieki zdrowotnej, ale także straż pożarna, policja, straż graniczna oraz jednostki administracji publicznej" - tłumaczyła prokurator, która dodała, że szacunkowa ilość tego środka wynosi co najmniej 430 tysięcy litrów.

Wskazała, że przekazany instytucjom państwowym alkohol w postaci spirytusu i wódki był zabezpieczony jako dowód rzeczowy lub co do którego orzeczono przepadek. "Zostanie on wykorzystany do dezynfekcji budynków, pomieszczeń i środków transportu" - zaznaczyła prokurator.

"Proces przekazywania instytucjom alkoholu rozpoczął się już w środę, a do chwili obecnej przekazano 4200 litrów spirytusu szpitalom oraz 750 litrów spirytusu straży pożarnej. Przygotowane do przekazania w najbliższych dniach jest ponad 3000 litrów spirytusu do szpitali i około 5000 litrów dla straży pożarnej" - dodała.

Autor: Bartłomiej Figaj

Źródło:PAP
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Komentarze (5)

dodaj komentarz
and-owc
Następnym razem jak pójdę do szpitala (jako pacjent) to muszę nie zapomnieć zabrać "Spirytus movens". Aby mieli czym odkazić ręce (gardło). Za PRL-u pacjenci byli uświadomieni i wiedzieli co brakuje służbie zdrowia. Zaniechali dobrych obyczajów i moją braki. Muszą trochę poczekać bo nigdzie się nie wybieram z wizytą.
niedorzeczny
Nie ma to jak alkohol z pewnego źródła. Podejrzewam że Rada Polityki Pieniężnej już go przetestowała i dlatego ciągle mówią, że nie będzie problemów z płynnością.
niepelnosprawny_org
ciekawy krok, dotad chyba niespotykany...
skaurus
Też jestem pod wrażeniem, że ktoś był w stanie podjać tak racjonalną decyzję.
bullman
Jeżeli ten alkohol ma ok.40% to odkażaniu nie będzie końca.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki