5 tematów minionego tygodnia ważnych dla twojego portfela

2020-07-03 13:00
publikacja
2020-07-03 13:00
fot. iStockphoto / iStockphoto

W mijającym tygodniu opisywaliśmy szereg tematów istotnych dla portfeli Polaków. Wybraliśmy pięć, które naszym zdaniem szczególnie warto podkreślić. Sprawdź, czy coś cię nie ominęło!

Jak co tydzień w skondensowanej formie przedstawiamy pięć najważniejszych tematów, które mogą mieć wpływ na finanse osobiste Polaków. Oczywiście zachęcamy do klikania w zamieszczone linki - lektura Bankier.pl to najlepszy sposób, aby być na bieżąco w kwestiach finansowych!

1. Nowości z nieruchomości

W minionym tygodniu przyjrzeliśmy się rynkowi nieruchomości, co zaowocowało nowymi raportami o cenach wynajmu mieszkań, cenach ofertowych działek budowlanych oraz cenach ofertowych mieszkań w czerwcu.

O tegorocznych perspektywach dla rynku nieruchomości szeroko mówili ekonomiści PKO BP. Więcej na ten temat w artykule „PKO BP: tegoroczne perspektywy rynku nieruchomości mocno ograniczone”.

2. 5000 zł na wodę

Sporym zainteresowaniem czytelników cieszył się program „Moja woda”, którego celem jest zwiększenie retencji wody na terenach prywatnych posesji oraz wykorzystanie zgromadzonej wody opadowej. Dofinansowanie wynosi nawet 5000 zł. Więcej na ten temat w artykule „Rusza program "Moja woda". Jak otrzymać 5 tys. zł na "złapanie" deszczówki?”

3. Zmiany w VAT

Od 1 lipca weszła w życie nowa matryca VAT, przez co zmieniły się ceny niektórych produktów w sklepach. Więcej na ten temat w artykule „Duże zmiany w VAT. Wiemy, co podrożeje”.

Niestety, póki co Polska nie znalazła się w gronie państw, które w trakcie kryzysu zdecydowały się na obniżkę podatków. Obniżek VAT doczekali się natomiast np. Niemcy czy Austriacy.

4. 500 zł za brak maseczki

Chociaż pandemia koronawirusa zdaje się budzić coraz mniejsze zainteresowanie, warto pamiętać, że wciąż obowiązują niektóre obostrzenia. Za brak zasłaniania ust i nosa zapłacić możemy mandat w wysokości 500 zł.

Taka sama kara ma czekać na właścicieli mieszkań i domów, którzy uchylają się od regulowania rachunków za odpady.

5. Jak jeździć po Europie?

Mandat można zapłacić także za nieprzestrzeganie przepisów drogowych w innych krajach. O tym, jak nie uszczuplić w ten sposób swojego wakacyjnego budżetu, pisaliśmy w artykule „Przepisy drogowe i limity prędkości w Europie. Jak jeździć w Czechach, Niemczech i Chorwacji”.

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: 5 tematów ważnych dla twojego portfela

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki