REKLAMA

5 mld zł na modernizację linii kolejowych

2010-02-13 01:28
publikacja
2010-02-13 01:28
13.02. Warszawa (PAP/media) - W tym roku PKP Polskie Linie Kolejowej chcą wydać na budowę i modernizację infrastruktury do 5 mld zł. W ubiegłym roku było to ok. 3 mld zł - informuje "Parkiet".

Tegoroczna lista nowych zadań inwestycyjnych przekracza 100 pozycji. Dochodzi do tego kilkadziesiąt rozpoczętych w latach poprzednich. Najważniejsze przetargi dotyczyć będą modernizacji linii Warszawa - Gdynia (o wartości blisko 1,8 mld zł), Warszawa - Łódź (ponad 220 mln zł) oraz Legnica - Wrocław - Opole (ponad 300 mln zł). Pieniądze spółka ma pozyskać z budżetu państwa, funduszy Unii Europejskiej, Funduszu Kolejowego oraz kredytu z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Rzecz jednak w tym, że firmy budowlane nie wierzą w te prognozy twierdząc, że w ostatnich latach PKP PLK nigdy nie zrealizowały planów inwestycyjnych. (PAP)

sto/

Źródło:PAP
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~krem
A kto bedzie tymi NOWOCZESNYMI torami i pociagami bedzie jezdzil po EURO ?
NA stadionach to przynajmniej mozna bedzie robic koncerty.
~ludź
ja bym pojechał tamtędy pociągiem po Euro

chętnie pancernym :D
~cez odpowiada ~ludź
Na sile nie da sie z Ukrainy zrobic Zachodu. Martwmy sie o siebie.
~romek
Dlaczego PKP nie inwestuje w najważniejszą trasę europejską.Lipsk-Kraków-Rzeszów-Lwów.Trasa powinna być modernizowana jak najszybciej jeszcze przed Euro 2012, bo to będzie najbardziej obciążona trasa przed Euro 2012.Do Ukrainy nie ma lepszego połączenia jak kolejowe.

Powiązane: Unia Europejska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki