411 nowych przypadków koronawirusa w prowincji Hubei

W położonych w środkowych Chinach prowincji Hubei wykryto w czwartek 411 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowała w piątek komisja zdrowia tej prowincji. Oznacza to wzrost w porównaniu z dniem poprzednim.

(fot. TPG / Forum)

W środę liczba potwierdzonych nowych przypadków zakażenia w tej prowincji wyniosła 349. Łączna liczba zarażonych w Hubei wzrosła do 62 442

Wcześniej władze wyrażały nadzieję, że tendencja spadkowa zakażeń, obserwowana w ciągu ostatnich trzech dni, może oznaczać, że szczyt zachorowań już minął.

Do czwartku liczba ofiar śmiertelnych epidemii w Hubei wyniosła 2 144. Oznacza to wzrost o 115 ofiar w porównaniu z poprzednim dniem.

W stolicy prowincji Wuhan zmarło w czwartek 99 osób, w porównaniu z 88 w środę. W mieście, całkowicie odciętym od świata, zmarły dotychczas 1 684 osoby. Spadła natomiast w tym mieście liczba nowych przypadków zainfekowania wirusem - do 319 w porównaniu z 619 w dniu poprzednim.

Poza Chinami odnotowano dotychczas 11 zgonów związanych z wirusem: trzy w Japonii, po dwa w Iranie i Hongkongu oraz po jednym we Francji, w Korei Płd., na Filipinach i na Tajwanie.

Pulmonolog Wang Chen, wiceprezes Chińskiej Akademii Inżynierii (CAE) ocenił w czwartek, że choroba wywoływana przez koronawirus Covid-19 będzie zagrażała ludziom przez długi czas, podobnie jak grypa. (PAP)

jm/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 2 gerth

Wystarczyła zmiana metodologii oraz brak testów i choroba znikła... jeszcze trochę a nie będzie nowych przypadków koronawirusa...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil